Συμβαίνει τώρα....

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Ηλικία
51
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Με το που γύρισα από την δουλειά είδα πως επιτέλους ήρθε το νέο παιχνίδι μου!



Τώρα αν θέλει ας πάει να βρέξει.Stoned Emoticon


Sent from my iPhone using Tapatalk
Καλορίζικο καλά παιξίματα...

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Ηλικία
51
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Ότι υπάρχει σε ταμπλατούρα και είναι εύκολο χωρίς απαιτητική τεχνική abc
Ταμπλατούρα μόνο ή και παρτιτούρα ;
Έχεις κάποιες για να παίζεις;

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ταμπλατούρα μόνο ή και παρτιτούρα ;
Έχεις κάποιες για να παίζεις;

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μόνο ταμπλατούρα. Παρτιτούρα είναι για όσους ξέρουν θεωρία μουσικής. Παρόλα αυτά στις ταμπλατούρες έχει και τα διαστήματα και τις αξίες, οπότε με λίγα ακούσματα του τραγουδιού μπορείς να το βγάλεις.
Έχω πολύ πράγμα, αλλά μόνο σε ξένα συγκροτήματα. Αν ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο πες μου να σε κατευθύνω. Πλέον υπάρχουν site που έχουν ταμπλατούρες και παρτιτούρες για κάθε όργανο που υπάρχει σε κάθε γνωστό τραγούδι.
 

Coyote

member
Δημοσιεύσεις
866
Μοτοσυκλέτα
Βαρκαντέρο
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Αθήνα
Με το που γύρισα από την δουλειά είδα πως επιτέλους ήρθε το νέο παιχνίδι μου!



Τώρα αν θέλει ας πάει να βρέξει.Stoned Emoticon


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Coyote

member
Δημοσιεύσεις
866
Μοτοσυκλέτα
Βαρκαντέρο
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Αθήνα
Αααχ, όχι φίλε, δυστυχώς απέχω πολύ απο αυτό το επίπεδο!
Οι μπασογραμμές τους σχωρεμένου του Κλιφ είναι για υψηλού επιπέδου παίξιμο.
Ωραίο βίντεο Giving
Αν αγαπάς κάτι, το κατακτάς!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αν αγαπάς κάτι, το κατακτάς!

Συμφωνώ απόλυτα!
Κι εγώ προσπαθώ να ασχολούμαι με όσα αγαπάω όσο πιο συχνά μου το επιτρέπουν οι συνθήκες.:)

Το ζήτημα είναι να μην παραμένουμε στάσιμοι μέσα στην ρουτίνα του σημερινού ρυθμού ζωής. ;)
 

Coyote

member
Δημοσιεύσεις
866
Μοτοσυκλέτα
Βαρκαντέρο
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Αθήνα
Συμφωνώ απόλυτα!
Κι εγώ προσπαθώ να ασχολούμαι με όσα αγαπάω όσο πιο συχνά μου το επιτρέπουν οι συνθήκες.:)

Το ζήτημα είναι να μην παραμένουμε στάσιμοι μέσα στην ρουτίνα του σημερινού ρυθμού ζωής. ;)

Έτσι δεν μένεις στάσιμος, εξελίσσεσαι και το διασκεδάζεις, τι καλύτερο χόμπι από τη μουσική; (εκτός τις μηχανές)
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Έτσι δεν μένεις στάσιμος, εξελίσσεσαι και το διασκεδάζεις, τι καλύτερο χόμπι από τη μουσική; (εκτός τις μηχανές)
Νομίζω πως είναι τα δύο καλύτερα χόμπι! :D
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Αααχ, όχι φίλε, δυστυχώς απέχω πολύ απο αυτό το επίπεδο!
Οι μπασογραμμές τους σχωρεμένου του Κλιφ είναι για υψηλού επιπέδου παίξιμο.
Ωραίο βίντεο Giving


Εδώ είναι ο Θ Ε Ο Σ CLIF




Όχι ο trujilo που κανει σαν πίθηκος, ουτε καν τον
NEWSTED φτάνει

 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Ηλικία
51
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Μόνο ταμπλατούρα. Παρτιτούρα είναι για όσους ξέρουν θεωρία μουσικής. Παρόλα αυτά στις ταμπλατούρες έχει και τα διαστήματα και τις αξίες, οπότε με λίγα ακούσματα του τραγουδιού μπορείς να το βγάλεις.
Έχω πολύ πράγμα, αλλά μόνο σε ξένα συγκροτήματα. Αν ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο πες μου να σε κατευθύνω. Πλέον υπάρχουν site που έχουν ταμπλατούρες και παρτιτούρες για κάθε όργανο που υπάρχει σε κάθε γνωστό τραγούδι.
Έχω κάποιες που μου ζήτησε ο μικρός... Είναι και παρτιτούρα και ταμπλατούρα . Ο μικρός προτιμάει τις παρτιτούρες . Για να σου έστελνα...



Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Έχω κάποιες που μου ζήτησε ο μικρός... Είναι και παρτιτούρα και ταμπλατούρα . Ο μικρός προτιμάει τις παρτιτούρες . Για να σου έστελνα...



Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν ξέρει θεωρία, είναι λογικό να προτιμάει τις παρτιτούρες. Έχουν πολλές περισσότερες πληροφορίες, σε σημείο που αν είναι καλογραμμένες να μπορείς να παίξεις το κομμάτι χωρίς καν να το έχεις ακούσει. Όσοι παίζουμε για το fan και κυρίως όσα τραγούδια γουστάρουμε μονο, την παλευουμε μια χαρά με τις ταμπλατούρες και ας έχουν ψιλολαθακια οι περισσότερες.

Για βιβλιοθήκη πάντως έχω κατεβάσει ολόκληρο αρχείο απο το piratebay με 5500+ ταμπλατούρες. Δεν έχει κάτι που έψαξα και δεν το βρήκα απο τα γνωστά (τουλάχιστον όσα θέλησα να βρω). Και online έχει τα πάντα. Δουλευω πολύ με αυτό το site

https://www.ultimate-guitar.com/
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Dream Theater. Φοβεροί δεξιοτέχνες όλοι τους. Σε κιθάρα, ασκήσεις με βιβλίο του Petrucci έκανα. Πολλά κιλά μουσικής γνώσης.
Τρομεροί όλοι τους !!! Και μακάρι να ξαναγυρίσει ο Portnoy γιατί εκτός απο τη μηχανή η επόμενη αγάπη και Χόμπι πλέον, μιας και μεγαλώσαμε για γκρουπακι, είναι τα τύμπανα !!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εδώ είναι ο Θ Ε Ο Σ CLIF




Όχι ο trujilo που κανει σαν πίθηκος, ουτε καν τον
NEWSTED φτάνει


Ο Clif ήταν έξω απο αυτό το σύμπαν. Το Orion είναι συνθεσάρα.

Ο Newsted ο πιο αδικημένος μπασίστας της τελευταίας 30ετίας. Όσο ήταν στους Metallica του συμπεριφέρονταν χάλια, σαν να ήταν ένα κομμάτι έξω απο τους υπόλοιπους (κάτι που τώρα δεν κάνουν με τον Trujilo). Στους δίσκους που συμμετείχε, ο Lars pulled rank και ετσιθελικά μίξαρε το μπάσο να μην ακούγεται καν. Και μετά τον ανάγκασαν ουσιαστικά να φύγει.

Ο Trujilo καλός μπασίστας, αλλά δεν τον "πιάνω" ιδιαίτερα για ποιον λόγο κάνει αυτό το show με το πιθηκοπερπάτημα. Είναι τόσο περιττό.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Τρομεροί όλοι τους !!! Και μακάρι να ξαναγυρίσει ο Portnoy γιατί εκτός απο τη μηχανή η επόμενη αγάπη και Χόμπι πλέον, μιας και μεγαλώσαμε για γκρουπακι, είναι τα τύμπανα !!
Ο @thimiospoul παίζει τύμπανα σε metal συγκρότημα εδω πάνω σε εμάς. Είχαμε πιάσει καλή μουσικο-αναλυση τις προάλλες στην εκδρομή.
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Ηλικία
51
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Αν ξέρει θεωρία, είναι λογικό να προτιμάει τις παρτιτούρες. Έχουν πολλές περισσότερες πληροφορίες, σε σημείο που αν είναι καλογραμμένες να μπορείς να παίξεις το κομμάτι χωρίς καν να το έχεις ακούσει. Όσοι παίζουμε για το fan και κυρίως όσα τραγούδια γουστάρουμε μονο, την παλευουμε μια χαρά με τις ταμπλατούρες και ας έχουν ψιλολαθακια οι περισσότερες.

Για βιβλιοθήκη πάντως έχω κατεβάσει ολόκληρο αρχείο απο το piratebay με 5500+ ταμπλατούρες. Δεν έχει κάτι που έψαξα και δεν το βρήκα απο τα γνωστά (τουλάχιστον όσα θέλησα να βρω). Και online έχει τα πάντα. Δουλευω πολύ με αυτό το site

https://www.ultimate-guitar.com/
Τον Οκτώβριο ξεκίνησε... Είναι μικρός αλλά μαθαίνει γρήγορα
Μου ζητάει Rory αλλά δεν μπορώ να του βρω παρτιτούρα , μόνο ταμπλατούρα...Τα παίζει με το αυτί , αλλά θέλω να τα διαβάσει κιόλας...

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Ηλικία
51
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Τρομεροί όλοι τους !!! Και μακάρι να ξαναγυρίσει ο Portnoy γιατί εκτός απο τη μηχανή η επόμενη αγάπη και Χόμπι πλέον, μιας και μεγαλώσαμε για γκρουπακι, είναι τα τύμπανα !!
Ο Portnoy θα παίξει στον δίσκο του Petrucci.
Μια χαρά είσαι για γκρουπακι...αν έχετε όλοι σαν στόχο την φάση σας.


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Ο Portnoy θα παίξει στον δίσκο του Petrucci.
Μια χαρά είσαι για γκρουπακι...αν έχετε όλοι σαν στόχο την φάση σας.


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Διάλεξε από το επάνω ράφι και γνωρίζονται μια ζωή ολόκληρη, από το κολέγιο όπου ίδρυσαν και τους Theater !!

Είναι καλή φάση τα γρουπακια, απλα λόγω υποχρεώσεων, όσο περνούν τα χρόνια, πρακτική σπίτι όσο πιο συχνά μπορώ και αν βρεθεί χρόνος καμία προβα μια στο τόσο με τους κολλητούς που είμαστε από γυμνάσιο μαζί !! Για liveακια δεν το συζητώ πλέον.. abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 
Top Bottom