Συμβαίνει τώρα....

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Ρε η επόμενη γυμνό εντελώς!!!! abcdefghgk
Τι χρειάζεται να βγάλεις για να σηκώσεις λίγο το ντεπόζιτο για να ρίξεις λίγο σπρέι επαφών στις φύσες !!!
Που να ήταν και ξανά ss, ακόμα στη δεξιά πλευρά θα ήμουν!!! abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
IMG_20191111_130241-01-1382x1843.jpeg
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ρε η επόμενη γυμνό εντελώς!!!! abcdefghgk
Τι χρειάζεται να βγάλεις για να σηκώσεις λίγο το ντεπόζιτο για να ρίξεις λίγο σπρέι επαφών στις φύσες !!!
Που να ήταν και ξανά ss, ακόμα στη δεξιά πλευρά θα ήμουν!!! abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
View attachment 13114


Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.398
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Δεναναγκη ,gs και παλι gs
Ρε η επόμενη γυμνό εντελώς!!!! abcdefghgk
Τι χρειάζεται να βγάλεις για να σηκώσεις λίγο το ντεπόζιτο για να ρίξεις λίγο σπρέι επαφών στις φύσες !!!
Που να ήταν και ξανά ss, ακόμα στη δεξιά πλευρά θα ήμουν!!! abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
View attachment 13114
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Δεναναγκη ,gs και παλι gs
Όντως,από τα φιλικοτερα μοτό για σέρβις, παλιότερα.Τωρα η μαμά εταιρεία χρέωνει 60+ ευρώ για αλλαγή υγρών φρένων επειδή θελει συμμετοχή του εγκεφάλου!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.398
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Εσενα η μαμα ποσο σε χρεωνει την ωρα ,γιατι στα 60€ ειναι η ωρα ,οχι το κουμπωμα που γινεται με το που μπει το μηχανακι μεσα;
 

kostikas

member
Δημοσιεύσεις
1.448
Μοτοσυκλέτα
Suzuki VStrom 650
Όνομα
Kostas
Ρε η επόμενη γυμνό εντελώς!!!! abcdefghgk
Τι χρειάζεται να βγάλεις για να σηκώσεις λίγο το ντεπόζιτο για να ρίξεις λίγο σπρέι επαφών στις φύσες !!!
Που να ήταν και ξανά ss, ακόμα στη δεξιά πλευρά θα ήμουν!!! abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
View attachment 13114

Τι είδους φύσες έχει?
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εσενα η μαμα ποσο σε χρεωνει την ωρα ,γιατι στα 60€ ειναι η ωρα ,οχι το κουμπωμα που γινεται με το που μπει το μηχανακι μεσα;
Φιλαράκι, αν μου χρέωναν την 1 ώρα στα 60 ευρώ για να βγάλουν τα πλαστικά να ρίξουν 0,30 cent σπρέι στις φίσες, θα άνοιγα συνεργείο να φτιάχνω μόνο φύσες σε άτυχους χρήστες τέτοιων μηχανών...στα 50 ευρώ και δώρο όσο σπρέι απομείνει!
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.398
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Φιλαράκι, αν μου χρέωναν την 1 ώρα στα 60 ευρώ για να βγάλουν τα πλαστικά να ρίξουν 0,30 cent σπρέι στις φίσες, θα άνοιγα συνεργείο να φτιάχνω μόνο φύσες σε άτυχους χρήστες τέτοιων μηχανών...στα 50 ευρώ και δώρο όσο σπρέι απομείνει!
Αποστολη τοσο παιρνουν με φπα.
Απλα κανουν μια ψευτο εκπτωση και βγαινει στο 45αρι.
Και παπι να πας στον γκοργκολα τοσα θα σε παρει .
Ρωτα τον @Zatara ,τον ασπρισαν τα μαλλια.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αποστολη τοσο παιρνουν με φπα.
Απλα κανουν μια ψευτο εκπτωση και βγαινει στο 45αρι.
Και παπι να πας στον γκοργκολα τοσα θα σε παρει .
Ρωτα τον @Zatara ,τον ασπρισαν τα μαλλια.
cdefghigik
Πήγα τον Σεπτέμβρη το παπί στον τοπικό. Λάδια συνθετικά 1 λίτρο, μπουζι (αγορά, όχι πέρασμα) και αλλαγή ελατηρίου σταντ επειδή έπεφτε και έσβηνε το μηχανάκι. 20 ευρώ.
Με αυτές τις τιμές δεν μπαίνω στην διαδικασία να το κάνω μόνος επειδή τα προϊόντα κοστίζουν 15 ευρώ το πολύ. 5 ευρώ για την δουλειά του κανα μισάωρο μου φάνηκαν καλά. Αν με την λογική σου έλεγε 30 ευρώ η μισή ώρα και άλλα 15 ευρώ τα προϊόντα 45 ευρώ, απλά δεν θα ξαναπατούσα.

Το ίδιο και στις μεγάλες μηχανές που είχα κατα καιρούς. Και στις δύο μεγάλες αντιπροσωπείες της πόλης. Χρόνια τώρα πληρώνω λιανική (έστω ακριβή λιανική) λάδια φίλτρα και μπουζί και η εργασία είναι άλλα 5-10 ευρώ.

Ρε μπας και σας βρίσκουν και τα κάνουν;cdefghigi

Υ.Γ Επίσης στην δική μου δουλειά τέτοια σερβισάκια σε πελάτες χρεώνω μονο το υλικό στην λιανική του. Πρέπει να πέσει πραγματική δουλειά για να χρεώσω σέρβις.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.398
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Στους τοπικους βρισκω κι εγω παραπλησιες με εσενα τιμες.
Η "μαμα" ομως ετσι χρεωνει και εννοω ολες ,μα χοντα,μα πενφε ,μα τραΐουμφ.
Απο προσωπικη εικονα ,οχι λογια;)
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Τοπικός αντιπρόσωπος της μάρκας είναι.
Τέσπα
Αρα το συμπέρασμα είναι: Μην πηγαίνετε στις αντιπροσωπείες!
Μία φορά πήγα το bandit.... Με τον ακούμπησαν καλά είπα ευχαριστώ και δεν ξαναπήγα... abcdefghgkabcdefghgk
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Τι είδους φύσες έχει?
Ότι φυσακια έχει κάτω από ντεπόζιτο /φίλτρο αέρα Κωστή που δεν το προσέγγιζεις αλλιώς!!
Για τα μπεκακια, τον αισθητήρα αέρος κλπ κλπ
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
[QUOTE="Drake Ramore, post: 128252, member: 915" Λάδια συνθετικά 1 λίτρο, . 20 ευρώ.




[/QUOTE]

Ρεμπας και μας δουλεύεις εσύ? Στα περισσότερα επίσημα μαγαζιά μόνο το λίτρο συνθετικό το χρεώνουν το λιγότερο 18ε. Χωριά η εργασία κτλ



Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kostikas

member
Δημοσιεύσεις
1.448
Μοτοσυκλέτα
Suzuki VStrom 650
Όνομα
Kostas
Εγώ πάλι είμαι τόσο ευχαριστημένος από την αντιπροσωπία που δεν αξίζει να ασχοληθώ μόνος για κάτι μικρό π.χ. λάδια φίλτρο. Για το μεγάλο βλέπουμε....
Ότι φυσακια έχει κάτω από ντεπόζιτο /φίλτρο αέρα Κωστή που δεν το προσέγγιζεις αλλιώς!!
Για τα μπεκακια, τον αισθητήρα αέρος κλπ κλπ

Εφόσον είναι στεγανές και κλίνουν με λαστιχένιες συνήθως σιλικονούχες φλατσούλες ή oring, Για να διατηρηθεί η στεγανότητα και η μακροζωία της όποιας φλατζούλας πρέπει να την λιπαίνεις με διηλεκτρική σιλικόνη λίπανσης τύπου πάστα ή σπρέυ ότι σου βρίσκεται. Αλλιώς ξεραίνονται και αρχίζουν τα ωραία. Bcdef
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Εσενα η μαμα ποσο σε χρεωνει την ωρα ,γιατι στα 60€ ειναι η ωρα ,οχι το κουμπωμα που γινεται με το που μπει το μηχανακι μεσα;
Δηλαδή για αλλαγή υγρών είναι λογική τιμή?
Απλά η σάλτσα που βάζουν σε όλες τις μάρκες είναι ότι πρέπει να βγουν και τα υγρά της μονάδας abs (σε πολλά μοντέλα ναι,όχι όμως σε όλα.) Πολλά μηχανακια με abs αλλάζεις υγρα και χωρίς να κουμπώσει σε εγκέφαλο. Όπως στο nc(σβηστό μηχανάκι/ όχι εγκέφαλος) εν αντιθέσει με vfr (αναμμενη μίζα για να σπρώξει τα υγρά από τη μονάδα.)
Εμένα με χρέωναν την αλλαγή υγρών και δεν την έκαναν ποτέ χεχε

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
[QUOTE="Drake Ramore, post: 128252, member: 915" Λάδια συνθετικά 1 λίτρο, . 20 ευρώ.

Ρεμπας και μας δουλεύεις εσύ? Στα περισσότερα επίσημα μαγαζιά μόνο το λίτρο συνθετικό το χρεώνουν το λιγότερο 18ε. Χωριά η εργασία κτλ



Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/QUOTE]

Γιατί να σας δουλέψω; Τόσο πήρε. Το λάδι είναι Motorex full synthetic. To μπουζί για το παπί πόσο να έχει; 2 ευρώ; Τα υπόλοιπα το ελατηριάκι και αν χρέωσε την εργασία.

Δεν ξέρω τι γίνεται στην Αθήνα ή την Θεσ/νικη αλλά εδώ δεν μπορεί να χρεώσει για αλλαγή λαδιού σε παπί πάνω από 20 ευρώ κανένας.

Επίσης να πω πως στο συνεργείο αυτό (που έχει και αντιπροσωπείες επίσημα απο κάποιες μάρκες), παρότι γνωριζόμαστε με τους ιδιοκτήτες χρόνια και έχω αγοράσει κατα καιρούς μηχανές απο εκεί, δεν είμαστε τίποτα κολλητοί να μου κάνουν διαφορετικές προνομιακές τιμές.
 
Top Bottom