Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Λες ε, είναι μικρός. Μικρός εννοείς για την ποσότητα του νερού, των σωμάτων ή από θέμα απόστασης δηλ μήκους δικτύου. Αν αλλαχτει (βουίζει λίγο το ρουλεμάν) να πάρω μεγαλύτερο?

Μεγαλο μηκος και ανεβαινει σε υψος.Ακομη και στο τρια ο συγκεκριμενος πρεπει να ζοριζεται.Δεν κανει θορυβο οταν λειτουργει?

Και εγω τον θεωρω μικρο για τετοιο φορτιο,
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Μεγαλο μηκος και ανεβαινει σε υψος.Ακομη και στο τρια ο συγκεκριμενος πρεπει να ζοριζεται.Δεν κανει θορυβο οταν λειτουργει?

Και εγω τον θεωρω μικρο για τετοιο φορτιο,
Σίγουρα ζοριζεται και σίγουρα θα κάνει θόρυβο Πάνο.
 
N

notakos600

Guest
Ερώτησις κρίσεως.
Επειδή έχω πολύ μεγάλο σπίτι και χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια ένα tp-link extender που με έχει σώσει, μπορώ να πάρω άλλο ένα ίδιου τύπου και να το προσθέσω στο ήδη υπάρχον δίκτυο?
Θα προσφέρει ουσιαστική επέκταση δικτύου ή τσάμπα ο κόπος και τα έξοδα?
Το υπάρχον είναι ονομαστικά στα 300mbps, να αγοράσω άλλο ένα ίδιο ή να πάρω ένα στα 1200mbps ή καλύτερα στα 1750mbps για να τελειώνω?
 

kostas_366

member
Δημοσιεύσεις
788
Περιοχή
Αργολίδα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μεγαλο μηκος και ανεβαινει σε υψος.Ακομη και στο τρια ο συγκεκριμενος πρεπει να ζοριζεται.Δεν κανει θορυβο οταν λειτουργει?

Και εγω τον θεωρω μικρο για τετοιο φορτιο,
Αυτή την στιγμή κάνει θόρυβο, μου είπε ο υδραυλικός είναι το ρουλεμάν του. Aν είναι από ζόρι, δεν το ξέρω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αυτή την στιγμή κάνει θόρυβο, μου είπε ο υδραυλικός είναι το ρουλεμάν του. Aν είναι από ζόρι, δεν το ξέρω.

Απο το ζορι τα επεξε το ρουλεμαν.Μαλλον πας για μεγαλυτερο κυκλοφορητη.Ρωτα καποιον σοβαρο επαγγελματια.
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.548
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Απο το ζορι τα επεξε το ρουλεμαν.Μαλλον πας για μεγαλυτερο κυκλοφορητη.Ρωτα καποιον σοβαρο επαγγελματια.
cdefghigikcdefghigikcdefghigik
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.177
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
εάν ειναι γαι να μεγαλωσεις την αποσταση οχι μαλλον δεν θα σου προσφερει τιποτα ισως καποιο μεγαλυτερο να σε βοηθησει για λιγα πολυ κιγα μετρα παραπανω η διαφορά ειναι στην ισχυ του σηματος
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
εάν ειναι γαι να μεγαλωσεις την αποσταση οχι μαλλον δεν θα σου προσφερει τιποτα ισως καποιο μεγαλυτερο να σε βοηθησει για λιγα πολυ κιγα μετρα παραπανω η διαφορά ειναι στην ισχυ του σηματος
Μιλάς με γρίφους γέροντα....RollingRollingRollingRollingRolling
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.290
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Ερώτησις κρίσεως.
Επειδή έχω πολύ μεγάλο σπίτι και χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια ένα tp-link extender που με έχει σώσει, μπορώ να πάρω άλλο ένα ίδιου τύπου και να το προσθέσω στο ήδη υπάρχον δίκτυο?
Θα προσφέρει ουσιαστική επέκταση δικτύου ή τσάμπα ο κόπος και τα έξοδα?
Το υπάρχον είναι ονομαστικά στα 300mbps, να αγοράσω άλλο ένα ίδιο ή να πάρω ένα στα 1200mbps ή καλύτερα στα 1750mbps για να τελειώνω?
Mαλλον απαντησε στο τζοβενο που ρωτησε το απο παν!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ερώτησις κρίσεως.
Επειδή έχω πολύ μεγάλο σπίτι και χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια ένα tp-link extender που με έχει σώσει, μπορώ να πάρω άλλο ένα ίδιου τύπου και να το προσθέσω στο ήδη υπάρχον δίκτυο?
Θα προσφέρει ουσιαστική επέκταση δικτύου ή τσάμπα ο κόπος και τα έξοδα?
Το υπάρχον είναι ονομαστικά στα 300mbps, να αγοράσω άλλο ένα ίδιο ή να πάρω ένα στα 1200mbps ή καλύτερα στα 1750mbps για να τελειώνω?

Τα mbps δεν μετρανε εμβέλεια, αλλά ταχύτητα σύνδεσης. Αν η σύνδεση σου είναι 24mbps, ότι και να βάλεις, μέχρι 24mbps θα δώσει, στην καλύτερη περίπτωση.
Το extender θα μπορεί να διασυνδέεται με το ρούτερ στα 300mbps αλλά θα είναι χρήσιμο μονο αν έχεις εσωτερικό δίκτυο για να επικοινωνεί ο ένας με τον άλλο γρήγορα.

Τώρα για την εμβέλεια μπορείς να πάρεις extender ή repeater και να κάνεις την δουλειά σου κανονικά. Βρες το πιο φτηνό με εξωτερική κεραία και είσαι οκ. Ονόμασε το κάθε repeater όταν τα στήνεις με άλλο όνομα για να μην μπερδεύεσαι. Το ρουτερ θα τα βλέπει ξεχωριστά και αν τα σώσεις στον υπολογογιστή σαν ξεχωριστά δίκτυα με το που θα χάνεις το σήμα απο το πχ notakos router, θα συνδέεται στο notakos 1 ή στο notakos 2, ανάλογα σε ποια περιοχή του σπιτιού είσαι.
 

kostas_366

member
Δημοσιεύσεις
788
Περιοχή
Αργολίδα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Απο το ζορι τα επεξε το ρουλεμαν.Μαλλον πας για μεγαλυτερο κυκλοφορητη.Ρωτα καποιον σοβαρο επαγγελματια.
Έναν έχουμε εδώ στο Λος Αντζελες που μένω. Οπότε καταλαβαίνεις Rolling. Να φανταστείς ρυθμίσεις στον καυστήρα (αέρας-υλικό) τις έκανα μόνος μου, και όχι μόνο σε εμένα αλλά και σε φίλους. Πάλι καλά που έχω απόδοση και σχετικά οικονομία σε καύσιμο. Στην ανακαίνιση που έκανα το φόρτωσα το σύστημα.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Έναν έχουμε εδώ στο Λος Αντζελες που μένω. Οπότε καταλαβαίνεις Rolling. Να φανταστείς ρυθμίσεις στον καυστήρα (αέρας-υλικό) τις έκανα μόνος μου, και όχι μόνο σε εμένα αλλά και σε φίλους. Πάλι καλά που έχω απόδοση και σχετικά οικονομία σε καύσιμο. Στην ανακαίνιση που έκανα το φόρτωσα το σύστημα.
Έχεις ρυθμιστή αντιστάθμισης στο δίκτυο;
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αν το κάνεις ποιο λιανιά. Τι είναι αυτό. Που μπορεί να είναι.
Συσκευή που σου ρυθμίζει την θερμοκρασία του νερού αυτόματα, μπορείς να ρίξεις την κατανάλωση μέχρι 35% εξαρτάται από την μόνωση που έχει το σπίτι.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Την θερμοκρασία του νερού στον καυστήρα.
Σε σχέση με την θερμοκρασία περιβάλλοντος.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ξέρει κανείς αν το συγκεκριμένο έχει καλή εφαρμογή σε πλα'ι'νες βαλίτσες και top cases για να βάψω τις δικές μου στο χρώμα της μηχανής;
https://www.plastidip-hellas.gr/?fb...AaIv91jciAMq-ToKXYHp6HR_JacPTSkUcUjg5lG_FpjLA

Θελει 1-2 χερια ασταρι και 5-6 χερια χρωμα,αλλα ναι θα σου κανει δουλεια.Απ οτι εχω δει ειναι μονο ματ,
 

kostas_366

member
Δημοσιεύσεις
788
Περιοχή
Αργολίδα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Συσκευή που σου ρυθμίζει την θερμοκρασία του νερού αυτόματα, μπορείς να ρίξεις την κατανάλωση μέχρι 35% εξαρτάται από την μόνωση που έχει το σπίτι.
Όχι, δεν πρέπει να έχω. Απλά βάλαμε βαλβίδες έτσι ώστε να ανοίγουν έπειτα από τους 52-53 βαθμούς θερμοκρασία καζανιού, γιατ'ι πρώτα γυρνουσε το νερό από 45 βαθμούς. Μάλλον δεν λες αυτό.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Όχι, δεν πρέπει να έχω. Απλά βάλαμε βαλβίδες έτσι ώστε να ανοίγουν έπειτα από τους 52-53 βαθμούς θερμοκρασία καζανιού, γιατ'ι πρώτα γυρνουσε το νερό από 45 βαθμούς. Μάλλον δεν λες αυτό.
Άλλο αυτό, ξέρεις τι θερμοκρασία ανεβάζει ο καυστήρας τα νερά;
 
Top Bottom