Σέλες

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.485
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Απο το τι πληρωσες και τι σου υποσχεθηκαν μεχρι τι εβαλαν την πραγματικη εικονα την ειδες στον μαστορα σου μετα απο δυο χρονια

Σε κάθε περιπτωση αν δεν ειναι ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟΣ ΣΟΥ αφρολεξ που ξερεις τι εχεις...η αν ειναι επωνυμη σελα (που εχει εγγυησεις) πραττεις αναλογως....Την εχω πατησει και εγω απο πολυ γνωστο σελα στην Β. Ελλαδα που ειχα βαλει για το Africa

Σου εκοψαν αποδειξη?
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.485
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
OXI...και γι αυτο σου λεω "την έχω πατήσει"

Εκει ειναι το θεμα.Σου κανει την λαδια και δεν μπορεις να ανεβεις να τον κοπανας με την σελα μεχρι να λιωσει η αυτη η το κεφαλι του.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Θα παρότρυνω του φίλους να λένε ονοματα μαγαζιών,
Eγω ταχω πει σε άλλο ποστ.
Ως προς το gel,έχω βάλει gel στο ζεφο στον Κορυδαλλο, μου άρεσε, αλλά σε λίγους μήνες την πουλησα και δεν έχω άποψη περί μακροβιοτητος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.154
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
εγω την μοναδική εμπειρια που εχω απο gel einai apo thn Ktm μαμα σελα τζελ (2η σελα εξτρα ) το μονο που μπορω να πω ειναι οτι στον ηλιο καλυτερα να βαζα την αλλη την ξυλινη .......
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.485
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Θα παρότρυνω του φίλους να λένε ονοματα μαγαζιών,
Eγω ταχω πει σε άλλο ποστ.
Ως προς το gel,έχω βάλει gel στο ζεφο στον Κορυδαλλο, μου άρεσε, αλλά σε λίγους μήνες την πουλησα και δεν έχω άποψη περί μακροβιοτητος.

Και γω θα τους παροτρυνα αν εχουν τα καταλληλα στοιχεια.Αν οχι ας βρασουν με το ζουμι τους γιατι δεν εχει τελειωμο αν μπλεξεις με τα δικαστηρια.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Και γω θα τους παροτρυνα αν εχουν τα καταλληλα στοιχεια.Αν οχι ας βρασουν με το ζουμι τους γιατι δεν εχει τελειωμο αν μπλεξεις με τα δικαστηρια.
Ούτε με στοιχεία δεν πρόκειται να βρεις το δίκιο σου.
Κάποια στιγμή με ένα κινητό LG, που χάλασε 2 βδομάδας μετά την αγορά, το τράβηξα για το γαμώτο όσο πήγαινε. Ινστιτούτο καταναλωτή, Συνηγορος του πολίτη, έβαλα πτυχιούχο ηλεκτρονικό σαν πραγματογνώμονα να πιστοποιήσει την κατάσταση της πλακέτας του κινητού που ήταν οξειδωμένη σε βαθμό που δεν μπορούσε να γίνει τις 2 εβδομάδες που ήταν στην κατοχή μου. Χαρτιά και παραστατικά τα πάντα.

Πήγαινα για αντικατάσταση κινητού ή πλακέτας
Δεν κατάφερα τίποτα.

Μετά από 3 μήνες γύρισε το κινητό στα χέρια μου και το επιδιόρθωσα εγώ
Για την ιστορία η LG μου ζητούσε σχεδόν την αξία του κινητού για επισκευή αλλά λόγω ταλαιπωρίας μου έκανε και 20 % έκπτωση. facepalm 2
Το έφτιαξα με 10 ευρώ ανταλλακτικά και προσωπική εργασία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Και γω θα τους παροτρυνα αν εχουν τα καταλληλα στοιχεια.Αν οχι ας βρασουν με το ζουμι τους γιατι δεν εχει τελειωμο αν μπλεξεις με τα δικαστηρια.
δηλ. αν βγω εδω και πω ειμαι δυσαρεστημενος πελατης με τραβαει στα δικαστηρια?
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
δηλ. αν βγω εδω και πω ειμαι δυσαρεστημενος πελατης με τραβαει στα δικαστηρια?
Αν έχει όρεξη ναι. Θα πρέπει εσυ να αποδείξεις πως ότι λες είναι αληθές και όχι δυσφημιστικό.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Αν έχει όρεξη ναι. Θα πρέπει εσυ να αποδείξεις πως ότι λες είναι αληθές και όχι δυσφημιστικό.
το βουλωνω δεν ξαναβγαζω κιχ
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.483
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
δηλ. αν βγω εδω και πω ειμαι δυσαρεστημενος πελατης με τραβαει στα δικαστηρια?
Για πε είναι καλή η μπαταρία ή να μιλήσω στον δικεόρο μου; Rolling Rolling
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Για πε είναι καλή η μπαταρία ή να μιλήσω στον δικεόρο μου; Rolling Rolling
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ του κοσμου αγγελε... Praising
ειμαι ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ πελατηςcdefgcdefg
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.485
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
δηλ. αν βγω εδω και πω ειμαι δυσαρεστημενος πελατης με τραβαει στα δικαστηρια?

Αν θεωρησει οτι δυσφημιζεται και δεν εχεις αρκετες αποδειξεις για να στηριξεις τα λεγομενα σου μπορει να σε σκισει στην κυριολεξια.Πριν αρκετα χρονια σε πολυ γνωστο μοτοφορουμ καποιο παλικαρι ειπε διαφορα για μια επιχειρηση.Ισως ακομη να τους πληρωνει.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.485
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ούτε με στοιχεία δεν πρόκειται να βρεις το δίκιο σου.
Κάποια στιγμή με ένα κινητό LG, που χάλασε 2 βδομάδας μετά την αγορά, το τράβηξα για το γαμώτο όσο πήγαινε. Ινστιτούτο καταναλωτή, Συνηγορος του πολίτη, έβαλα πτυχιούχο ηλεκτρονικό σαν πραγματογνώμονα να πιστοποιήσει την κατάσταση της πλακέτας του κινητού που ήταν οξειδωμένη σε βαθμό που δεν μπορούσε να γίνει τις 2 εβδομάδες που ήταν στην κατοχή μου. Χαρτιά και παραστατικά τα πάντα.

Πήγαινα για αντικατάσταση κινητού ή πλακέτας
Δεν κατάφερα τίποτα.

Μετά από 3 μήνες γύρισε το κινητό στα χέρια μου και το επιδιόρθωσα εγώ
Για την ιστορία η LG μου ζητούσε σχεδόν την αξία του κινητού για επισκευή αλλά λόγω ταλαιπωρίας μου έκανε και 20 % έκπτωση. facepalm 2
Το έφτιαξα με 10 ευρώ ανταλλακτικά και προσωπική εργασία.

Το δικο δεν το βρισκεις ετσι και αλλιως.Τουλαχιστον να εχεις αρκετα στοιχεια ετσι ωστε να τους τραβας μπινελικια και να μην μπορουν να σου κανουν κατι.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Αν θεωρησει οτι δυσφημιζεται και δεν εχεις αρκετες αποδειξεις για να στηριξεις τα λεγομενα σου μπορει να σε σκισει στην κυριολεξια.Πριν αρκετα χρονια σε πολυ γνωστο μοτοφορουμ καποιο παλικαρι ειπε διαφορα για μια επιχειρηση.Ισως ακομη να τους πληρωνει.
Κάπου έχω γράψει για ένα μάστορα...για,σελες... .και για αμορτισερ
Οποιος διάβασε διάβασε... Πάω να τα σβησω
 

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.483
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Κάπου έχω γράψει για ένα μάστορα...για,σελες... .και για αμορτισερ
Οποιος διάβασε διάβασε... Πάω να τα σβησω
Θα πω μια ιστορία που μου είπανε χθες από γνωστό μαγαζί ανταλλακτικών στην Αθήνα.
Μπαίνει ένας τύπος και αγοράζει μια εξάτμιση για την μηχανή του πληρώνει την παίρνει και φεύγει.
Την επόμενη μέρα ξαναπάει κουτσαίνοντας και λέει στον πωλητή να του αλλάξει την εξάτμιση γιατί έχει γρατζουνιές.
Και του λέει ο πωλητής άμα είναι φίλε κάθε φορά που πέφτεις να έρχεσαι για αλλαγή σε αυτά που αγοράζεις πάρε αυτοκίνητο καλύτερα. Rolling Tooth Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Tooth Rolling
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.285
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Ωραία...
Δε σβήνουν..
Γιατί βρε mod δεν σβήνουν??
Είναι τα καλύτερα παιδιά τελικά.. Μου το ξαναέφτιαξαν δωρεαν, και είναι σαν καινουριο
Σου καναμε πλοκ στο σβησιμο,για να σε μπουζουριασουν!! Tooth
 

drade

new member
Δημοσιεύσεις
12
Ηλικία
46
Περιοχή
Hellas
Όνομα
Μιχάλης
Χαιρετώ την παρέα,

Μου κάνει εντύπωση που για Θεσσαλονίκη δεν έχετε αναφέρει τον Μοτό Ραμας https://ramas.car.gr/photos/402657/. Η σέλα που έφτιαξε για το ΧΤ μου είναι εξαιρετική. Έτσι το πήρα δεν την παρήγγειλα εγώ, ανατομική και άνετη χωρίς να είναι χοντροκομμένη και να χαλάει την αισθητική της μοτοσικλέτας. Η αλήθεια είναι ότι ταξίδια δεν έχω κάνει και γενικά δεν κάνω αλλά νομίζω ότι πραγματικά πρέπει να τον έχετε υπόψιν σας. Σε σκούτερ (sh 300) πήγα στον Baggio, καλό αποτέλεσμα για τα λεφτά που έδωσα.
xt 600e ramas.jpg
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.530
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Χαιρετώ την παρέα,

Μου κάνει εντύπωση που για Θεσσαλονίκη δεν έχετε αναφέρει τον Μοτό Ραμας https://ramas.car.gr/photos/402657/. Η σέλα που έφτιαξε για το ΧΤ μου είναι εξαιρετική. Έτσι το πήρα δεν την παρήγγειλα εγώ, ανατομική και άνετη χωρίς να είναι χοντροκομμένη και να χαλάει την αισθητική της μοτοσικλέτας. Η αλήθεια είναι ότι ταξίδια δεν έχω κάνει και γενικά δεν κάνω αλλά νομίζω ότι πραγματικά πρέπει να τον έχετε υπόψιν σας. Σε σκούτερ (sh 300) πήγα στον Baggio, καλό αποτέλεσμα για τα λεφτά που έδωσα.
View attachment 32933
Προσωπικά αυτή η σέλα σε αυτή την μηχανή δεν μου ταιριάζει. Δεν θα την έβαζα
 
Top Bottom