Πρωτη επαφή με μηχανη!!!

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Tο μηχανάκι υπάρχει για τον Τάσο στην Πρέβεζα.Είναι εντός budget(-350€) και θα είναι ότι πρέπει σαν πρώτη μηχανή.

Το θέμα είναι ότι του φουσκώνουμε το μυαλό με βασικές προϋποθέσεις για να ψωνίσει χωρίς να βλέπουμε καθαρά τις ανάγκες και δυνατότητες του.

Το δικός μας οπίσθιο καθώς και η τσέπη είναι διαφορετικά από του Τάσου.Του έχω γράψει κατά καιρούς τι να κοιτάξει.Καποια του τα έγραψε εκ νέου ο Απόστολος.

Δεν μπορεί να διαμορφώσει άποψη αν οοοοοολοι του λέμε από κάτι. Πάμε και βρίσκουμε το αρνητικό και μόνο αυτό στο μηχανάκι που προτείνει κάποιος χωρίς επαναλαμβάνω να σκεπτόμαστε την τσέπη,τις ανάγκες και την εμπειρία του..

Σε κάθε περίπτωση αν επιθυμεί εδώ είμαι.Το τηλέφωνό μου το δίνω και με ευχαρίστηση θα βοηθήσω για να του βρω(υπάρχει κάτι στα μέτρα του) ή να ελέγξω κάτι που τον ενδιαφέρει στην περιοχή μου και πέριξ..
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Εχω ένα γειτονάκι στην ηλικία του Τάσου και πήγε και πήρε πρώτη μηχανή το Boneville.
Το κλασικό δεν έχει ηλικία, και κυρίως δεν παλιώνει ποτέ.

Τωρα θα μου πεις, αλλο boneville, άλλο Rockstar 400, αλλά αυτά τα καταλαβαίνουμε μόνο εμείς των φόρουμ. Tooth
Ο τασουλης ομως που μπαινει φετες με το παπι...νομιζω εχει αλλο σκεπτικο στην επιλογη μηχανης
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Για να καταλαβω....Βρήκαμε για την Κωνσταντίνα και τώρα ψάχνουμε για τον Τάσο;
Ποιος είναι ο επόμενος για να πιάσω σειρά;
μαλλον.....εγω
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Εχω ένα γειτονάκι στην ηλικία του Τάσου και πήγε και πήρε πρώτη μηχανή το Boneville.
Το κλασικό δεν έχει ηλικία, και κυρίως δεν παλιώνει ποτέ.

Τωρα θα μου πεις, αλλο boneville, άλλο Rockstar 400, αλλά αυτά τα καταλαβαίνουμε μόνο εμείς των φόρουμ. Tooth



Εντάξει
Και άλλοι φαντασιωνονται την Μόνικα Μπελούτσι,και καταλήγουν με την Τασία απ' τα Πετράλωνα
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Εντάξει
Και άλλοι φαντασιωνονται την Μόνικα Μπελούτσι,και καταλήγουν με την Τασία απ' τα Πετράλωνα
Θέλω να κάνει εγγραφή τώρα γυναίκα με μοτό @TasiaPetralwna Να είναι Θεά και να σε πάρει με τη σφεντόνα.. Tooth

Να είναι και τεμέτερον.. Bcdefgh
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.785
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Ωραίο το Daytona, αλλά δεν εμπιστεύομαι την Κίνα....το λες προκατάληψη; Το λες επειδή δεν γνωρίζω τι μεταπώληση θα έχει; Ζημιές; Ανταλλακτικά; Αξιοπιστία;

Πάντως μια σχολή οδηγών, που το έχει εδώ στον Βόλο για το Α2, το μηχανάκι είναι σε σάπια ποιότητα...δεν μου γέμισε το μάτι. Σαν σχέδιο δεν κακό, αυτό το όλο ρετρό aesthetic.

Όσον αφορά λεφτά, βενζίνες κλπ, η 2η εναλλακτική που έχω είναι: δεν αγοράζω τίποτα, κρατάω τα λεφτά στην άκρη, και άστα να υπάρχουν. Και όταν ξεμπερδέψω ολοκληρωτικά με πτυχία, φανταρικό και δεν έχω άλλες υποχρεώσεις + μια full time δουλειά με κανονικό μισθό, τότε πάω σε κάτι καινούριο, με καλό εξοπλισμό και να το μείνει για καμιά 5ετια τουλάχιστον.

Ωστόσο, επειδή θέλω και κάτι που να μην έχει σχήμα παπιού, ψάχνω...

Το ότι στρίβω (όσο στρίβει δηλαδή) με το παπί, δεν είναι κριτήριο αγοράς μοτοσυκλέτας, μιας και κατά 70% οδηγάω τουριστικά. Κυρίως, γιατί θέλω να φτάσω σπίτι ζωντανός και όχι να βρεθώ σε τίποτα γκρέμια. Θα παίξω και σε στροφές, μου αρέσει, αλλά δεν το κάνω πάντα. Κυρίως, επικεντρώνομαι στο να διατηρώ μια smooth ροή στην βόλτα, παρά στο να γράφω χρόνους στο Πήλιο.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.502
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Tο μηχανάκι υπάρχει για τον Τάσο στην Πρέβεζα.Είναι εντός budget(-350€) και θα είναι ότι πρέπει σαν πρώτη μηχανή.

Το θέμα είναι ότι του φουσκώνουμε το μυαλό με βασικές προϋποθέσεις για να ψωνίσει χωρίς να βλέπουμε καθαρά τις ανάγκες και δυνατότητες του.

Το δικός μας οπίσθιο καθώς και η τσέπη είναι διαφορετικά από του Τάσου.Του έχω γράψει κατά καιρούς τι να κοιτάξει.Καποια του τα έγραψε εκ νέου ο Απόστολος.

Δεν μπορεί να διαμορφώσει άποψη αν οοοοοολοι του λέμε από κάτι. Πάμε και βρίσκουμε το αρνητικό και μόνο αυτό στο μηχανάκι που προτείνει κάποιος χωρίς επαναλαμβάνω να σκεπτόμαστε την τσέπη,τις ανάγκες και την εμπειρία του..

Σε κάθε περίπτωση αν επιθυμεί εδώ είμαι.Το τηλέφωνό μου το δίνω και με ευχαρίστηση θα βοηθήσω για να του βρω(υπάρχει κάτι στα μέτρα του) ή να ελέγξω κάτι που τον ενδιαφέρει στην περιοχή μου και πέριξ..
Κατσε ρε συ Μητσο,τοσο καιρο ακουει και βλεπει εδω μεσα,απο εμας περιμενει να του πουμε τα συν και τα πλην μιας μηχανης;

Οποιος θελει μηχανακι βρισκει,δεν περιμενει να του πουν οι αλλοι τι θα παρει.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.785
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Όπως και να έχει, ακόμα δεν έχω βγάλει καλά-καλά δίπλωμα.

Όταν έρθει η ώρα, θα κρίνω και θα δω τι καλύτερο μπορώ να αγοράσω....

Turbo Hayabusa δηλαδή
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.649
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Όσον αφορά λεφτά, βενζίνες κλπ, η 2η εναλλακτική που έχω είναι: δεν αγοράζω τίποτα, κρατάω τα λεφτά στην άκρη, και άστα να υπάρχουν. Και όταν ξεμπερδέψω ολοκληρωτικά με πτυχία, φανταρικό και δεν έχω άλλες υποχρεώσεις + μια full time δουλειά με κανονικό μισθό, τότε πάω σε κάτι καινούριο, με καλό εξοπλισμό και να το μείνει για καμιά 5ετια τουλάχιστον.


Αυτό
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Κατσε ρε συ Μητσο,τοσο καιρο ακουει και βλεπει εδω μεσα,απο εμας περιμενει να του πουμε τα συν και τα πλην μιας μηχανης;

Οποιος θελει μηχανακι βρισκει,δεν περιμενει να του πουν οι αλλοι τι θα παρει.
Address μέχρι να βγει ο Ήλιος από τη Δύση...

Δε λέω παραπέρα τίποτα.
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.829
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
@red_Shogun998 ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ...όπως έγραψα κι αλλού οι λύσεις για αρχάριο οδηγό σε μεγάλη μοτοσυκλέτα είναι οι εξής:

-Kawasaki H2R

-KTM RC 8C

-BMW S1000RR

-Suzuki GSXR1000

...φυσικά Busa ή αν πας σε κάτι πιο χωματερό MAICO 700
Το μπουσα να πάρεις δεν καίει και λάστιχα
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.785
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Ουφ καλά, απλά θα βάλω μοτέρ Ninja 250R στο παπί....με δυο χοάνες.

Άμεση κατάργηση ανάγκης αγοράς μοτοσυκλέτας. Tooth Tooth
 

kyo

new member
Δημοσιεύσεις
84
Ηλικία
46
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
Honda c90
Aprilia caponord
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Βρε αγόρι συγγνώμη κιόλας για το θάρρος.Εισαι 24 χρόνων παλληκάρι.Παρε ότι σου κάνει κέφι και μην το πολυψαχνεις.Αν δεν σε βολεύει το δίνεις πάλι.Μηπως ψάχνεις κάνα διαμέρισμα και το ψυριζεις τόσο.Ερχεται καλοκαίρι πάρε μια μηχανή και πέρασε σούπερ.Τα χρόνια δεν ξαναγυρνάνε.
 

kyo

new member
Δημοσιεύσεις
84
Ηλικία
46
Περιοχή
ΛΑΜΙΑ
Μοτοσυκλέτα
Honda c90
Aprilia caponord
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Ακόμα και Maico 700....?
Ναι κι αυτό καλό είναι.Θα ασπρίσουν μόνο γρηγορότερα τα μαλλιά σου και θα βγάλεις τρίχες στο στήθος αν δεν έχεις.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.785
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Γιατί απλά να μην ξεκινήσει κάποιος με ένα τέτοιο;


Οικονομικό και εύκολο
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.502
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Address μέχρι να βγει ο Ήλιος από τη Δύση...

Δε λέω παραπέρα τίποτα.

Αμα αυτο τον βολευει εμεις οτι και να λεμε ειναι να χαμε να λεγαμε.Ασε που οταν λες του εχω μηχανακι ετοιμο,αν κατι παει στραβα θα εχεις το βαρος επειδη ηταν δικη σου προταση.
 
Top Bottom