Περι BMW GS Αναγνωσμα!!

DIM67

new member
Δημοσιεύσεις
7
Ηλικία
56
Περιοχή
Αττική
Μοτοσυκλέτα
HONDA C50
Όνομα
Δημήτρης
Σούπαμε καμπούρα την αραβωνιάρα, το μάντεψα;

Ο υπάλληλος σε σοβαρό μαγαζί, ωφείλει να ξέρει την συσχέτιση εννοιών και λέξεων.

Εστω να έχει την αξιοπρέπεια να καταλαβαίνεο το λάθος και να διορθώνει.

Και όχι, δεν είναι ΚΟΛΛΑΣ ΣΕ ΛΕΞΕΙΣ. Είναι ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ο υπάλληλος των ανταλλακτικών, να μην καταλαβαίνει την διαφορά του διαφορικού, από την μετάδοση με άξονα, δλδ τελείως ξένα πράγματα. Θα κάνω ότι δεν το έγραψες, ότι αυτό, είναι ''κολλάς σε λέξεις''.
Ναι οκ...αλλιώς τι? θα με βάλεις τιμωρία?RollingRolling
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.838
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Κάτι δεν κολλάει όμως σε όλο αυτό που γίνεται…
Αφού ο MOTION N' STYLE είναι εξουσιοδοτημένος γιατί και ο Παναγιώτοπουλος δεν έγινε και αυτός εξουσιοδοτημένος ώστε τουλάχιστον να μπορεί να εξυπηρετεί την υπάρχουσα πελατεία του;
Στην ανακοίνωση του βέβαια δεν λέει ξεκάθαρα τι και πως…

Πάντως αν το μοντέλο της Πενφε είναι καθετοποιημένες μονάδες δύσκολο να μείνουν και οι υπόλοιποι μιας και τα κόστη σε τέτοιες περιπτώσεις είναι…
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.497
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Κάτι δεν κολλάει όμως σε όλο αυτό που γίνεται…
Αφού ο MOTION N' STYLE είναι εξουσιοδοτημένος γιατί και ο Παναγιώτοπουλος δεν έγινε και αυτός εξουσιοδοτημένος ώστε τουλάχιστον να μπορεί να εξυπηρετεί την υπάρχουσα πελατεία του;
Στην ανακοίνωση του βέβαια δεν λέει ξεκάθαρα τι και πως…

Πάντως αν το μοντέλο της Πενφε είναι καθετοποιημένες μονάδες δύσκολο να μείνουν και οι υπόλοιποι μιας και τα κόστη σε τέτοιες περιπτώσεις είναι…
Σε αυτα τα θεματα αγνοουμε πολλες παραμετρους με αποτελεσμα η εικονα που εχουμε να μην μας επιτρεπει να βγαζουμε ασφαλη συμπερασματα.

Οι καθετες μοναδες παντως εχουν πολυ μεγαλο κοστος και καποιος σοβαρος επαγγελματιας δυσκολα βαζει το κεφαλι του στην καρμανιολα για μια εταιρεια σαν την BMW.
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.838
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Σε αυτα τα θεματα αγνοουμε πολλες παραμετρους με αποτελεσμα η εικονα που εχουμε να μην μας επιτρεπει να βγαζουμε ασφαλη συμπερασματα.

Οι καθετες μοναδες παντως εχουν πολυ μεγαλο κοστος και καποιος σοβαρος επαγγελματιας δυσκολα βαζει το κεφαλι του στην καρμανιολα για μια εταιρεια σαν την BMW.
Εννοείτε ότι συζητάμε ότι βλέπουμε ή ακούμε…

Παντως μια εταιρία που έχει 20-30-40 χρόνια σε ένα αντικείμενο ξαφνικά να πρέπει να βάλει και ένα άλλο στο οποίο μάλιστα δεν έχει και εμπειρία είναι ακριβως αυτό που είπες… βάζει το κεφάλι του στην καρμανιόλα… και αν ειδικά δεν υπάρχουν και οι ανάλογες εγγυήσεις από αυτόν που στο ζητάει είναι σαν να λέει… έκανα την δουλειά μου… τώρα αφού εσύ δεν… λυπάμαι… και σε πετάει σαν την τρίχα από το ζυμάρι!
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.177
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Αυτό που εμένα πάντως με ενοχλεί είναι η στάση των πρώην εξουσιοδοτημενων...ενώ μέχρι την ώρα της αποχώρησης τους ήταν:
...ααααα δεν πήγες σε εξουσιοδοτημενο;;;;δεν σ αναγνωρίζω τπτ ούτε ανταλλακτικά ούτε εργασία.....τώρα όμως;;;;;;
Τες πα φιλολογικές συζητήσεις...πάω να φάω ένα κιλο μελομακάρονα να πνίξω τον πόνο μου....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.497
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Εννοείτε ότι συζητάμε ότι βλέπουμε ή ακούμε…

Παντως μια εταιρία που έχει 20-30-40 χρόνια σε ένα αντικείμενο ξαφνικά να πρέπει να βάλει και ένα άλλο στο οποίο μάλιστα δεν έχει και εμπειρία είναι ακριβως αυτό που είπες… βάζει το κεφάλι του στην καρμανιόλα… και αν ειδικά δεν υπάρχουν και οι ανάλογες εγγυήσεις από αυτόν που στο ζητάει είναι σαν να λέει… έκανα την δουλειά μου… τώρα αφού εσύ δεν… λυπάμαι… και σε πετάει σαν την τρίχα από το ζυμάρι!
Οσες επιχειρησεις πατανε σε ενα ποδι,αργα η γρηγορα βρισκονται αντιμετωπες με τις συνεπειες της επιλογης τους Γιαννη.Η συγκεκριμενη επιχειρηση απ οτι γνωριζω εχει πολυ καλο ονομα και με τους σωστους χειρισμους θα συνεχισει να ειναι στον χωρο...αν φυσικα δεν παιζει καποιο αλλο σεναριο ασχετο με οσα εχουν ειπωθει.
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.838
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Οσες επιχειρησεις πατανε σε ενα ποδι,αργα η γρηγορα βρισκονται αντιμετωπες με τις συνεπειες της επιλογης τους Γιαννη.Η συγκεκριμενη επιχειρηση απ οτι γνωριζω εχει πολυ καλο ονομα και με τους σωστους χειρισμους θα συνεχισει να ειναι στον χωρο...αν φυσικα δεν παιζει καποιο αλλο σεναριο ασχετο με οσα εχουν ειπωθει.
Νομίζω ότι είχε ήδη ψιλιαστει την φάση… γι’αυτο και έβαλε και την VOGE (ίσως και κάποια ακόμη που δεν γνωρίζω) μέσα πριν 1 με 1,5 χρόνο.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.497
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Νομίζω ότι είχε ήδη ψιλιαστει την φάση… γι’αυτο και έβαλε και την VOGE (ίσως και κάποια ακόμη που δεν γνωρίζω) μέσα πριν 1 με 1,5 χρόνο.
Και ο Βαγιαννελης εχει κανει αναλογες κινησεις.
 

takisninja

member
Δημοσιεύσεις
503
Ηλικία
59
Περιοχή
Μελίσσια
Όνομα
Παναγιώτης
Νομίζω ότι είχε ήδη ψιλιαστει την φάση… γι’αυτο και έβαλε και την VOGE (ίσως και κάποια ακόμη που δεν γνωρίζω) μέσα πριν 1 με 1,5 χρόνο.

Την fc-moto..ήταν γνωστα αυτα από παλιά..Ειχαν γνωση οι φυλακες...
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.713
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Αυτά είναι !!! Με το καλό η επόμενη . Μην μας κρατάς σε πολύ αγωνία όμως Tooth Smileys drinking beer Emoticon
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.445
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Αυτά είναι !!! Με το καλό η επόμενη . Μην μας κρατάς σε πολύ αγωνία όμως Tooth Smileys drinking beer Emoticon
Θενκς φίλος!
Με 17αρη μπροστινό κοιταω ,ίσως και σούπερσπορ παλιότερο βεβαίως .
Τα βαρέθηκα τα ον-οφφ
Για να δούμε που θα κάτσει η μπίλια .
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.713
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Θενκς φίλος!
Με 17αρη μπροστινό κοιταω ,ίσως και σούπερσπορ παλιότερο βεβαίως .
Τα βαρέθηκα τα ον-οφφ
Για να δούμε που θα κάτσει η μπίλια .
Με το καλό ότι γουστάρεις !! Αναμένουμε .

εγώ πάλι έχω κόλλημα στον 21 . Αντε στο τσακίρ κέφι να πέσει στον 19 Tooth
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.838
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Θενκς φίλος!
Με 17αρη μπροστινό κοιταω ,ίσως και σούπερσπορ παλιότερο βεβαίως .
Τα βαρέθηκα τα ον-οφφ
Για να δούμε που θα κάτσει η μπίλια .
Κάτι σε Multistrada;
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.445
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Με το καλό ότι γουστάρεις !! Αναμένουμε .

εγώ πάλι έχω κόλλημα στον 21 . Αντε στο τσακίρ κέφι να πέσει στον 19 Tooth
Ότι γεμίζει την ψυχούλα του καθενός φίλε.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.445
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Κάτι σε Multistrada;
Η αλήθεια είναι ότι είναι στο κάδρο ,ίσως από τα πρώτα μοντέλα κάπου το 11-12 ,μέχρι εκεί θα είναι και τα όβολα .
Θα ρίξω διάβασμα όμως πρώτα .
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.838
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Η αλήθεια είναι ότι είναι στο κάδρο ,ίσως από τα πρώτα μοντέλα κάπου το 11-12 ,μέχρι εκεί θα είναι και τα όβολα .
Θα ρίξω διάβασμα όμως πρώτα .
Αν σε ψήνει σε λευκό χρώμα μιλάμε…
 
Top Bottom