ΠΕΡΙ SCOOTER

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Εχεις γίνει 100 κιλά χλαπάτσα γι' αυτό, εμείς που είμαστε φιτ αγόρια δεν έχουμε τέτοια θέματα abcdefghgkabcdefghgk







Όσοι είναι φίλοι να χαρούν, όσοι είναι εχθροί να σκάσουν :cool:...

500 ευρά προκαταβόλα, και 12 δόσεις στην πιστωτική, SYM Symphony 125 ST ABS LC και παραλαβή αύριο καθόσο στις 5 το απόγιομα δεν είναι ανοιχταί αι δημόσιαι υπερεσίαι :D



Ρε συ ξεφτιλισμένε, το αερόψυκτο πήρες;
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.515
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ

Zatara

member
Δημοσιεύσεις
1.423
Ηλικία
54
Περιοχή
Κουκουβάουνες
Μοτοσυκλέτα
Daytona DY 125RS EFI '17
Όνομα
Γιαβάσης Βλάμης
Πήγαμε βόλτα και τα βρήκαμε μόρτικα τα δυό μας...

Αβίαστα, Αβάδιστα, Ανέξοδα :p




Δεν έχω βάλει ακόμα την κουβερτούλα :D δεν υπάρχει λόγος είναι καλές αι θερμοκρασίαι ακόμα.
Ομοίως δεν έχω βάλει ακόμα τη μπαγκαζιέρα είναι υπεραρκετός ο χώρος κάτω από την σέλα.
Κουβέρτα για όποιον ενδιαφέρεται πήρα αυτή, πολύ καλή και οικονομική και προστατεύει και το στήθος.
https://toofast.gr/adiavrochi-koyverta-podion-agvpro-cover-igloo
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Πήγαμε βόλτα και τα βρήκαμε μόρτικα τα δυό μας...

Αβίαστα, Αβάδιστα, Ανέξοδα :p




Δεν έχω βάλει ακόμα την κουβερτούλα :D δεν υπάρχει λόγος είναι καλές αι θερμοκρασίαι ακόμα.
Ομοίως δεν έχω βάλει ακόμα τη μπαγκαζιέρα είναι υπεραρκετός ο χώρος κάτω από την σέλα.
Κουβέρτα για όποιον ενδιαφέρεται πήρα αυτή, πολύ καλή και οικονομική και προστατεύει και το στήθος.
https://toofast.gr/adiavrochi-koyverta-podion-agvpro-cover-igloo



Παει και αυτός
Άφησε τα παπιά και πήρε σκούτερ.
Σαν να λέμε ο Απάτσι να πάρει πεμφε
 

Zatara

member
Δημοσιεύσεις
1.423
Ηλικία
54
Περιοχή
Κουκουβάουνες
Μοτοσυκλέτα
Daytona DY 125RS EFI '17
Όνομα
Γιαβάσης Βλάμης
Παει και αυτός
Άφησε τα παπιά και πήρε σκούτερ.
Σαν να λέμε ο Απάτσι να πάρει πεμφε

Για φαντάσου να είχα πάρει σκούτερ πενφε...δεν θα ήξερα που να κρυφτώ abcdefghgk
άσε που χαλνάνε αυτά :p:p:p:p:p

Πήγα Επίδαυρο ζήτημα να είδα 3-4 μοτοσυκλέτες στο δρόμο, και 5-6 στο Stork. Εγραψα 315 χιλιόμετρα με 7 ευρώ βενζίνα με μερακλίδικο στρώσιμο.
ΟΛΟΙ ΣΚΟΥΤΕΡ ΘΑ ΠΑΡΟΥΤΕ ! :p:p:p:p:p
 

doryforos

new member
Δημοσιεύσεις
301
Ηλικία
49
Μοτοσυκλέτα
Piaggio Liberty i Get 125 abs
Honda Cb 500x
Όνομα
Νίκος
Ζatara ακολουθεί μήνυμα που πρέπει να ακολουθήσεις με ευλάβεια. Λοιπόν ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΠΑΡΕΙΣ την κουβέρτα θα αγοράσεις ενα απωθητικό γατιών .Στην υποθετική περίπτωση που τα γατιά πάρουν πρέφα οτι είναι ζεστά θα καθονται εκει μεσα τον χειμωνα και θα κατουράνε του καλου καιρού.ενω το Χ διάστημα μετά θα δεις την σέλα γεμάτη νυχιές. Αν ψεκάζεις ανα 15 μέρες εισαι κομπλέ , τονίζω ακόμα μια φορά ΟΣΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ .Η ποδιά που πήρες ειναι By far η καλύτερη λύση αν κι εχω κάποιες επιφυλάξεις για την μάρκα Agv pro ( ειχα πάρει γάντια και μπουφάν και δεν ήταν ανθεκτικά μπορεί βέβαια να έπεσα στην περίπτωση )
Ζελατίνα σένια κι όμορφη , επειδή είδα κι εγω μια για το δικό μου την μεγάλη που όμως ενω καλύπτει και τα χέρια οποτε δεν θα κρυώνουν θέλει κόψιμο κατα το ύψος ( καμια ιδέα που το κάνω αυτό στα σιγουρα ομως ?)
Κατα τ άλλα ενα σαν το δικό σου με προσπέρασε μια νύχτα στην Εθνική ( πηγαινα εξαιρετικά χαλαρά αλλα κι αυτός άνετα πήγαινε )
Καλορίζικος και ειθε να σε πηγαίνει σε όμορφους προορισμούς
 

Zatara

member
Δημοσιεύσεις
1.423
Ηλικία
54
Περιοχή
Κουκουβάουνες
Μοτοσυκλέτα
Daytona DY 125RS EFI '17
Όνομα
Γιαβάσης Βλάμης
Ευχαριστώ συνονόματε Νικόλα, την κουβέρτα την έχω πάρει ήδη, και προτίμησα αυτή ακριβώς για τον λόγο που λες, επειδή το αφήνω έξω το μηχανάκι, έχει το πλεονέκτημα ότι μπαίνει και βγαίνει σε δευτερόλεπτα οπότε τη βγάζω άνετα και όμορφα. Για την σέλα έχω πάρει ήδη κάλυμμα πάλι της Nordkap με 6 ευρώ.
https://motokinisi.gr/product/kalimma-selas-seat-cover-nordcap/

Tη ζελατίνα την πήρα από εδώ https://www.motoraid.eu/puig-windscreen-trafic-sym-symphony-st-125-200

To κόψιμο το κάνεις αφού μετρήσεις πόσο θέλεις, και βάλει χαρτοταινία να προστατέψεις το υπόλοιπο κομμάτι, μετά με ένα ντρεμελάκι και σταθερό χέρι είσαι έτοιμος. Αν δεν μπορείς ή δεν έχεις το εργαλείο πας σε ένα τζαμά και στο φτιάχνει τζετ !
 

doryforos

new member
Δημοσιεύσεις
301
Ηλικία
49
Μοτοσυκλέτα
Piaggio Liberty i Get 125 abs
Honda Cb 500x
Όνομα
Νίκος
α1α.jpg α2α.jpg Κάποια στιγμή είχα ελεύθερο χρόνο κι επειδή με το σκούτερ 3 φορές μέχρι σημερα μ εχουν βροντήξει απο πισω το θέμα τι βλέπει ο πίσω μου μ απασχολεί εντόνως .Πισω απ τα διάφανα κρύσταλα της μπαγκαζιέρας έβαλα αυτοκόλλητο Solas και κόκκινο ανακλαστικό .Έτσι οταν πέφτει φώς πίσω μου φεγγοβολάω ολόκληρος , το solas φαίνεται και κατα την διάρκει της ημέρας αρκετά , πιθανόν να μην αφορά τοοοσο πολύ εσένα μιας και το sym έχει όγκο , δηλαδή το πιάνει το μάτι
Το κάλυμμα σέλας είναι σωτήριο κι αν έχεις όρεξη κάνει μόνος ενα απο προστασία τζαμιού αυτοκινήτου ή σιδερώστρας στο γυρω γυρω βάλε απλό λάστιχο και πιάσε το με συρραπτικό , τις καλοκαιρινές ζεστές μέρες θα πίνεις μπύρες στην υγεία μου
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Πήγαμε βόλτα και τα βρήκαμε μόρτικα τα δυό μας...

Αβίαστα, Αβάδιστα, Ανέξοδα :p




Δεν έχω βάλει ακόμα την κουβερτούλα :D δεν υπάρχει λόγος είναι καλές αι θερμοκρασίαι ακόμα.
Ομοίως δεν έχω βάλει ακόμα τη μπαγκαζιέρα είναι υπεραρκετός ο χώρος κάτω από την σέλα.
Κουβέρτα για όποιον ενδιαφέρεται πήρα αυτή, πολύ καλή και οικονομική και προστατεύει και το στήθος.
https://toofast.gr/adiavrochi-koyverta-podion-agvpro-cover-igloo
IMG_20180425_174027.jpg

Ζatara, πάρε το μαμούνι και πέτα το....

Κοίτα ποιά σκούτερ είναι πραγματικά τραίνα γατάκι, μια δευτέρα σ'έχω....
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
View attachment 4801 View attachment 4802 Κάποια στιγμή είχα ελεύθερο χρόνο κι επειδή με το σκούτερ 3 φορές μέχρι σημερα μ εχουν βροντήξει απο πισω το θέμα τι βλέπει ο πίσω μου μ απασχολεί εντόνως .Πισω απ τα διάφανα κρύσταλα της μπαγκαζιέρας έβαλα αυτοκόλλητο Solas και κόκκινο ανακλαστικό .Έτσι οταν πέφτει φώς πίσω μου φεγγοβολάω ολόκληρος , το solas φαίνεται και κατα την διάρκει της ημέρας αρκετά , πιθανόν να μην αφορά τοοοσο πολύ εσένα μιας και το sym έχει όγκο , δηλαδή το πιάνει το μάτι
Το κάλυμμα σέλας είναι σωτήριο κι αν έχεις όρεξη κάνει μόνος ενα απο προστασία τζαμιού αυτοκινήτου ή σιδερώστρας στο γυρω γυρω βάλε απλό λάστιχο και πιάσε το με συρραπτικό , τις καλοκαιρινές ζεστές μέρες θα πίνεις μπύρες στην υγεία μου
Εχουμε κανα λινκ για τα solas ;
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Πήγαμε βόλτα και τα βρήκαμε μόρτικα τα δυό μας...

Αβίαστα, Αβάδιστα, Ανέξοδα :p




Δεν έχω βάλει ακόμα την κουβερτούλα :D δεν υπάρχει λόγος είναι καλές αι θερμοκρασίαι ακόμα.
Ομοίως δεν έχω βάλει ακόμα τη μπαγκαζιέρα είναι υπεραρκετός ο χώρος κάτω από την σέλα.
Κουβέρτα για όποιον ενδιαφέρεται πήρα αυτή, πολύ καλή και οικονομική και προστατεύει και το στήθος.
https://toofast.gr/adiavrochi-koyverta-podion-agvpro-cover-igloo
Καλοταξιδος Νικο ,βαλε και κανα σκορδο κατω απο τη σελα.
Ξανανεβαινεις κατηγορια με αυτο.Bye
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Εχουμε κανα λινκ για τα solas ;
Είναι οι ταινίες που κολλάμε στα σωσίβια , στα σωστικά βαρελάκια των πλοίων κλπ. Αντανακλούν τουλαχιστον σε απόσταση 2 μιλίων κατα SOLAS , στα ναυτιλιακά είδη, αλλά είναι λίγο ακριβές...
 
Τελευταία επεξεργασία:

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Α, Καλοτάξιδο το εργαλείο Νικόλα....
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ελεγα να βαλω δυο καθετα κομματια ανακλαστικα της 3Μ στο κουτι πισω,αλλα αυτες ειναι μαλλον καλυτερες.
Στα υποψην λοιπον κι οι solas
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.172
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ελεγα να βαλω δυο καθετα κομματια ανακλαστικα της 3Μ στο κουτι πισω,αλλα αυτες ειναι μαλλον καλυτερες.
Στα υποψην λοιπον κι οι solas
"Εχει και η 3Μ τέτοιες ταινίες, αλλά να ζητήσεις αυτές με προδιαγραφές SOLAS.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Δεν έχω βάλει ακόμα την κουβερτούλα :D ...πολύ καλή και οικονομική και προστατεύει και το στήθος.
Άαααααχου το!!!!Πήρε και κουβερτούλα ο Ζατάρας για να προστατεύει κσι το στήθος....
Laugh
Για δεν έπαιρνες το φιλο σου στα Γιάννενα να σου στειλει "σουτιέν" να ξεμπερδεψεις μια για πάντα;; funny

ΟΛΟΙ ΣΟΥΤΕΡ ΘΑ ΠΑΡΟΥΤΕ ! :p:p:p:p:p
cdefghicdefghicdefghi
@omega

και στα δικά σας οι λεύτερες :p:p:p:p:D:D:D:D:D
Αμηηηηηηηην...
Με έναν πόνο!!!
abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

doryforos

new member
Δημοσιεύσεις
301
Ηλικία
49
Μοτοσυκλέτα
Piaggio Liberty i Get 125 abs
Honda Cb 500x
Όνομα
Νίκος
Εχουμε κανα λινκ για τα solas ;
https://www.marinlife.gr/anaklastikes-tainies-solas-set-6tem-70190.html online παραγγελία δεν τα έχουν εκεί .καλλιθέα
Αυτά αγοράσα ,είναι ορθογώνια αυτοκόλλητα .Πουλιέται και με το μέτρο απο 3M .Εγω δεν την βρήκα κάπου με το μέτρο οπότε πήγα σε αυτή την λύση μιας και είναι ολα κάτω απ τα κρύσταλλα οπότε δεν θα έχουν μεγάλη φθορά . Το κόκκινο είναι άλλης εταιρίας και είναι μια χαρά
https://www.road-safety.gr/proionta...ennison/antanaklastikes-memvranes/avery-t7500 Νειγύ κάθετη στην αχαρνών
στην μοτοσυκλέτα εχω χρησιμοποιήσει της 3Μ λευκό κάτω απ τα κόκκινα κρύσταλλα , αλουμινόχαρτο κάτω απ το κεντρικό και μαυρη αντανακλαστική στην σχάρα
22.jpg
 
Top Bottom