Μία εικόνα 1000 γέλια

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Δημοσιεύσεις
1.317
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Μοτοσυκλέτα
Suzuki V-Strom 650cc (tweety)
Όνομα
ΜοτοΑγαπούλης
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Έχω μια απορία με όλες αυτές τις χιουμοριστικές εικόνες με μικρά κειμενάκια μέσα. :rolleyes:
Ήθελα νά 'ξερα ποιός / ποιοί τα φτιάχνουν, διότι ενώ ξοδεύουν τόσο χρόνο να σκεφτούν και να υλοποιήσουν σε εικόνα το αστείο, πάνε και κάνουν τραγικά ορθογραφικά λάθη σε δυό φράσεις όλες-όλες. cdef
Και καλά, οκ. Είναι τραγικοί με την ορθογραφία. Συχνά δε φταίνε, το δέχομαι. Τόσο κόπο τους κάνει να τσεκάρουν λίγο τις λέξεις πριν τα κυκλοφορήσουν στο internet και μας πεταχτούν τα μάτια όξω? abcdefgh

"Γέμισε" είναι ρε φίλε, όχι γέμησε. Τί στον π^^τσο? Έλεος ρε, το λεξικό μου μέσα.....
Μιλάμε για κανονικό βιασμό της Ελληνικής γλώσσας. Μέχρι και τη Σαπουντζάκη τη γράψανε Γωγώ αντί Ζωζώ. Δεν είναι το Γωγουλίνι ρε αστοιχείωτε που τό 'γραψες......abcdefghgk
 
Τελευταία επεξεργασία:
N

notakos600

Guest
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.537
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Έχω μια απορία με όλες αυτές τις χιουμοριστικές εικόνες με μικρά κειμενάκια μέσα. :rolleyes:
Ήθελα νά 'ξερα ποιός / ποιοί τα φτιάχνουν, διότι ενώ ξοδεύουν τόσο χρόνο να σκεφτούν και να υλοποιήσουν σε εικόνα το αστείο, πάνε και κάνουν τραγικά ορθογραφικά λάθη σε δυό φράσεις όλες-όλες. cdef
Και καλά, οκ. Είναι τραγικοί με την ορθογραφία. Συχνά δε φταίνε, το δέχομαι. Τόσο κόπο τους κάνει να τσεκάρουν λίγο τις λέξεις πριν τα κυκλοφορήσουν στο internet και μας πεταχτούν τα μάτια όξω? abcdefgh

"Γέμισε" είναι ρε φίλε, όχι γέμησε. Τί στον π^^τσο? Έλεος ρε, το λεξικό μου μέσα.....
Μιλάμε για κανονικό βιασμό της Ελληνικής γλώσσας. Μέχρι και τη Σαπουντζάκη τη γράψανε Γωγώ αντί Ζωζώ. Δεν είναι το Γωγουλίνι ρε αστοιχείωτε που τό 'γραψες......abcdefghgk
Δεν μπαίνουν επειδή δεν γνωρίζουν γραμματική αλλά μπαίνουν επίτηδες ορθογραφικά λάθη που βγάζουν μάτια, γιατί έτσι γίνεται καλύτερο τρολαρισμα.
Είναι τεχνική ή μάλλον marketing για την ακρίβεια
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Αναφέρομαι στο 95 % των περιπτώσεων γιατί το υπόλοιπο 5 % είναι όντως αγράμματο

Νομίζω ότι τα ποσοστά που αναφέρεις είναι τα αντίστροφα.
Γενικά το Ίντερνετ είναι η ταφόπλακα της ελληνικής γλώσσας κι αυτό που μ’εκνευρίζει περισσότερο είναι όταν κάποιοι σου λένε ότι απ’τη στιγμή που καταλαβαίνεις τι γράφουν, θα γράφουν όπως θέλουν.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Νομίζω ότι τα ποσοστά που αναφέρεις είναι τα αντίστροφα.
Γενικά το Ίντερνετ είναι η ταφόπλακα της ελληνικής γλώσσας κι αυτό που μ’εκνευρίζει περισσότερο είναι όταν κάποιοι σου λένε ότι απ’τη στιγμή που καταλαβαίνεις τι γράφουν, θα γράφουν όπως θέλουν.
Μαζί σου Ευαγγελε.Η γλώσσα πρέπει να διαφυλαχτεί.
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.537
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Δεν είπα ότι είμαι υπέρ αυτού που συμβαίνει, αλλά το τι συμβαίνει. Έχει συζητηθεί το θέμα για αυτό το γνωρίζω το ποσοστό.
Το 95 % των λαθών στο Ίντερνετ (στα ορθογραφικά κραυγαλέα αναφέρομαι) γίνονται επι σκοπού.



Ο σκοπός είναι να τραβήξουν αρνητικά την προσοχή !!!!
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Να πω την αλήθεια πέραν από επιγραφές σε κάποια καταστήματα με προσφορές(πχ μπαταριών) και προειδοποιητικά μυνήματα σε χαρτόνια δεν έχω πέσει σε τόσο βάρβαρη κατάσταση.
Βάναυση βαρβαρότητα βρίσκω στην χρήση "greeklish".Η ίδια η φράση ειναι προσβολή..

Για εμένα όμως..
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.537
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Αναφέρομαι στο 95 % των περιπτώσεων γιατί το υπόλοιπο 5 % είναι όντως αγράμματο
Των περιπτώσεων γράφω όχι του πληθυσμού
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.537
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Να πω την αλήθεια πέραν από επιγραφές σε κάποια καταστήματα με προσφορές(πχ μπαταριών) και προειδοποιητικά μυνήματα σε χαρτόνια δεν έχω πέσει σε τόσο βάρβαρη κατάσταση.
Βάναυση βαρβαρότητα βρίσκω στην χρήση "greeklish".Η ίδια η φράση ειναι προσβολή..

Για εμένα όμως..
Δεν διαφωνούμε είναι βέβαιο
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom