Λαμπες led χωρις ανεμιστηρα Novsight

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.485
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Και για να ειμαι πιο ακριβης με ανεμιστηρα στο εμπρος πλεον μερος.Εχουν εγγυηση δυο χρονια και οταν μου καηκαν δυο λαμπες led με τον ανεμιστηρα πισω μου τους αντικαταστησαν σε χρονο μηδεν.Απλα μου ειπαν να τους στειλω φωτογραφια που να φαινεται ο κωδικος του προιοντος.Δεν δοκιμασα αυτες που ανεβαζω αλλα αν χρειαζομουν λαμπες θα τις επαιρνα και μαλιστα απο το συγκεκριμενο καταστημα γιατι μεχρι στιγμης ηταν αψογο.








ΥΓ Δεν τα παιρνω για να τους διαφημιζω,διαφημιζονται μονοι τους με τον τροπο που λειτουργουν.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.275
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Από εμπειρία στο Ι.Χ. με τα φώτα διασταυρωσεως (μεσαία σκάλα )... της συγκεκριμένης μάρκας μπήκαν οι λάμπες ως αντικατάσταση των ... πρωην Samsung που όμως είχαν 3πλασια τιμή αγοράς.
Απόδοση φωτισμού απογοητευτική , οποτε πάλι ξανά ... tsamtsung ...!facepalm 2

Δεν γνωρίζω όμως αν η συγκεκριμένη εταιρεία βγάζει λάμπες για μοτό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Neos

member
Δημοσιεύσεις
729
Ηλικία
42
Περιοχή
Μαρκόπουλο - Πόρτο Ράφτη
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR400R-NC21, 2* VFR400R-NC30, RVF400R-NC35, VTR1000SP2-SC45, VFR750F-RC36, AX1-250, VTR1000F-Firestorm
Όνομα
Μιχαήλ
με τα φώτα πορείας (μεσαία σκάλα )
Πορείας είναι η μεγάλη σκάλα.

Η μεσαία σκάλα είναι διασταυρώσεως.

Bonus info, η μικρή σκάλα ειναι θέσεως.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.485
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Από εμπειρία στο Ι.Χ. με τα φώτα πορείας (μεσαία σκάλα )... της συγκεκριμένης μάρκας μπήκαν οι λάμπες ως αντικατάσταση των ... πρωην Samsung που όμως είχαν 3πλασια τιμή αγοράς.
Απόδοση φωτισμού απογοητευτική , οποτε πάλι ξανά ... tsamtsung ...!facepalm 2

Δεν γνωρίζω όμως αν η συγκεκριμένη εταιρεία βγάζει λάμπες για μοτό.
Σε τρια οχηματα που τις εχω σωθηκα Στελιο.Δεν ξερω γιατι δεν εκατσαν στο δικο σου.
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.482
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Πορείας είναι η μεγάλη σκάλα.

Η μεσαία σκάλα είναι διασταυρώσεως.

Bonus info, η μικρή σκάλα ειναι θέσεως.
Ρε πως γραφει ετσι αυτο το παιντι Rolling
 

Crazy Horse

new member
Δημοσιεύσεις
164
Ηλικία
59
Περιοχή
Λαγονήσι Αττικής
Μοτοσυκλέτα
Moto guzzi stelvio 1200 4v ntx
Όνομα
Αντώνης
Περιοχή
Λαγονήσι Αττικής
Και εγώ την έχω χρησιμοποιήσει την συγκεκριμένη εταιρεία, σε ένα r1100 s με προτζέκτορα , με πολύ καλά αποτελέσματα.
Την είχα επάνω για πολλά χρόνια και πουλήθηκε μαζί με την μηχανή.
Ήταν χωρίς ανεμιστηρακι αλλά με εξωτερικό μετασχηματιστη, εάν τα λέω καλά.
Εάν ξαναβάλω led , μόνο NOVSIGHT.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.485
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Τελικα παρελαβα και τις δοκιμασα σημερα.



25 ευρω για τους πρωτευουσιανους,30για τους υπολοιπους.


Οι συγκεκριμενες δεν εχουν τον ανεμιστηρα πισω οπως ανεφερα και στο πρωτο ποστ,αλλα στο κατω μερος της λαμπας.Δεν στριμωχνονται στο καπακι και ετσι μπορω να ρυθμιζω πλεον σωστα το υψος των φωτων και να τις αλλαζω οπως τις κανονικες λαμπες.Το φως εξισου δυνατο με τις προηγουμενες της ιδιας εταιρειας που ειχαν τον ανεμιστηρα πισω.Επισης εχουν και αυτακια στην βαση τους για να μπαινουν στην σωστη θεση.Το μεγεθος τους ειναι οσο σχεδον και των λαμπτηρων αλογονου.Ο καιρος θα δειξει την αντοχη τους.Εγγυηση 2 χρονια.



ΥΓ Τις προηγουμενες NOVSIGHT 2 X 36W τις εχω βαλει και σε αυτοκινητα αλλα μου καηκαν δυο φορες.Μου τις αντικατεστησαν αμεσα και χωρις καν να τους τις επιστρεψω.
 
Top Bottom