Κράνος flip-up/fullface

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.493
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ευχαριστώ πολύ πάνο, θα παω απο δευτέρα να δω πως μου καθεται

Δοκιμασε το κλειστο αλλα και ανοιγμενο.Δες μηπως το βαρος του οταν ειναι ανοιχτο στο ριχνει μπροστα.
 

Spank

new member
Δημοσιεύσεις
211
Ηλικία
26
Μοτοσυκλέτα
Suzuki Dl650 V-Strom
Όνομα
Παναγιώτης
Μου φανηκε βαρυ το flip up και το Scorpion δεν μου καθοταν καλα στο κεφαλι μου. Εσκασα λιγα παραπανω και πηρα το Shoei GT Air 2 Insignia που το φόρεσα και με κέρδισε κατευθείαν και το ειχαν σε εκπτωση.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.493
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Κα
Μου φανηκε βαρυ το flip up και το Scorpion δεν μου καθοταν καλα στο κεφαλι μου. Εσκασα λιγα παραπανω και πηρα το Shoei GT Air 2 Insignia που το φόρεσα και με κέρδισε κατευθείαν και το ειχαν σε εκπτωση.
Καλη επιλογη.Απο που και ποσο;
 

Spank

new member
Δημοσιεύσεις
211
Ηλικία
26
Μοτοσυκλέτα
Suzuki Dl650 V-Strom
Όνομα
Παναγιώτης
Papastavrou 500, ίδια τιμή με fc-moto και λίγο κάτω απο τα υπόλοιπα ελληνικά. Ήταν το μόνο της Shoei που με κέρδισε πολύ και εμφανισιακά χωρίς φανφάρες στα χρώματα.
 

Attachments

  • 20191202163054_shoei_gt_air_ii_insignia_tc_5.jpeg
    20191202163054_shoei_gt_air_ii_insignia_tc_5.jpeg
    213,1 KB · Προβολές: 19

Spank

new member
Δημοσιεύσεις
211
Ηλικία
26
Μοτοσυκλέτα
Suzuki Dl650 V-Strom
Όνομα
Παναγιώτης
Και όσον αναφορά τις "μετρήσεις κεφαλιού" εγώ με 58.5 σε AGV φορούσα 4 χρόνια Small και ο υπάλληλος μου έλεγε οτι είμαι για M/L. Και στην Shoei small πήρα οπότε πάντα δοκιμάζω τις εταιρείες για να είμαι σίγουρος και ασφαλής.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Onsports.gr: Πήγε να αγοράσει κράνος για τη μηχανή - «Πάγωσε» μόλις είδε τι ήταν μέσα (photos) - OnSports.gr.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.283
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Μετά από 10 χρόνια χρήσης του ίδιου μοντέλου ( αυτό είναι η 2η αγορά πριν 3 έτη) about ... είπα να το ζυγισω με φουλ εξαρτηση (ενδοσυνενοηση , ακουστικά ).

1680 gr ... εγώ κι ο Άτλας ...!. abcde

 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.162
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Σταμάτησα να φορώ φλίπ απ κράνη πια και βρήκα την υγεία μου.....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.493
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Μετά από 10 χρόνια χρήσης του ίδιου μοντέλου ( αυτό είναι η 2η αγορά πριν 3 έτη) about ... είπα να το ζυγισω με φουλ εξαρτηση (ενδοσυνενοηση , ακουστικά ).

1680 gr ... εγώ κι ο Άτλας ...!. abcde

Και μετα θα κλαις σαν την χηρα στο κρεβατι για τον αυχενα. Joy
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.283
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Σταμάτησα να φορώ φλίπ απ κράνη πια και βρήκα την υγεία μου.....

Από θέμα βάρους υποθέτω πως εννοείς ... cdefghig.
Οπότε πρέπει να απαρνηθούμε την πρακτικότητα ημων των διοπτροφορων plus την συρομενη αντιηλιακη ζελατίνα ....abcde

Επίσης ολα τα καινούργια κράνη λογω του πρόσφατου κανονισμου ΕΕ έχουν πάρει βάρος ....!cde
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.493
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Από θέμα βάρους υποθέτω πως εννοείς ... cdefghig.
Οπότε πρέπει να απαρνηθούμε την πρακτικότητα ημων των διοπτροφορων plus την συρομενη αντιηλιακη ζελατίνα ....abcde

Επίσης ολα τα καινούργια κράνη λογω του πρόσφατου κανονισμου ΕΕ έχουν πάρει βάρος ....!cde
Ναι Στελιο.Εγω πηγα σε full face με τις τελευταιες προδιαγραφες στα 1350 γραμμαρια και βρηκα την υγεια μου.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.283
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Ναι Στελιο.Εγω πηγα σε full face με τις τελευταιες προδιαγραφες στα 1350 γραμμαρια και βρηκα την υγεια μου.

Τοτε θα πρεπει να το παρω κι εγω αποφαση καποια στιγμη , κριμας πανω στο ανθος μου να μεινω απο .... σβερκο ..! ToothTooth

Τι κρανος πηρες γιατι βαριεμαι να ψαξω .... και αν το εχεις ζυγισει .... γιατι και μενα 1570 gr λεει ( χωρις την ενδοσυνεννοηση). cdefghigi
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.493
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Τοτε θα πρεπει να το παρω κι εγω αποφαση καποια στιγμη , κριμας πανω στο ανθος μου να μεινω απο .... σβερκο ..! ToothTooth

Τι κρανος πηρες γιατι βαριεμαι να ψαξω .... και αν το εχεις ζυγισει .... γιατι και μενα 1570 gr λεει ( χωρις την ενδοσυνεννοηση). cdefghigi
Δες εδω: https://motoparea.gr/threads/Κρανος-ls2-ff-811-full-face-vector-ii-carbon.6846/

ΥΓ Επειδη την ειχα πατησει με το caberg,το ζυγισα αμεσως και ηταν λιγο πιο ελαφρυ απ οτι το δινει η εταιρεια.
 
Top Bottom