Εναλλακτική διαδρομή για Άγραφα 8-10/3/24

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Καθώς προτίθεμαι να ανέβω την Παρασκευή στη συνάντηση στο καταφύγιο Αγράφων με το CRF, οπότε και δεν θα μπορέσω να ακολουθήσω τους ρυθμούς της ομάδας - ιδιαίτερα αν επιλεχθεί η επιλογή της ΕΟ (απελθέτω απ' εμού), είπα να το κάνω λίγο πιο στριφογυριστά.
Δεν το ποστάρω στο κυρίως τοπικ για να μην μπερδευτεί με τις δηλώσεις για την βασική ομάδα ανόδου.

Είχα υπόψη κάποια τέτοια διαδρομή:



Εκκίνηση από σταθμό 14 μέχρι τη Νεραϊδα. Πλήρως εκτός ΕΟ, (ακόμα και μετά το Μπράλο για Λαμία αποφεύγεις τα πλευρικά διόδια). Περνάει επίσης από Λουτρα Καϊτσας και κοντά στην τεχνητή λίμνη Σμοκόβου ενίοτε παράλληλα με τη ΝΕΟ για Τρίκαλα. Σύνολο στα 366 χλμ +κάτι ψιλά από Νεραϊδα για το καταφύγιο.
Προφανώς χρειάζεται αναχώρηση αρκετά νωρίς και μια καλή δόση μαζοχισμού !
 
Τελευταία επεξεργασία:

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Μέσα Άγγελε
Θα πρότεινα συνάντηση 08:15 - 08:30 στο Σταθμό 14 και ολίγον μετά ..... βουρ !
Αυτονόητο ότι αν τελικά οι καιρικές συνθήκες εξελιχθούν σε ιδιαίτερα δυσμενείς θα το προσαρμόσουμε κάπως.

Smileys drinking beer Emoticon
 

ΥΑΚΙΝΘΟΣ

new member
Δημοσιεύσεις
229
Μοτοσυκλέτα
ADV 350
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
Ν.ΔΥΤΙΚΑ
Tι ωρα υπολογιζετε θα ειστε Μπραλο ,μηπως βρεθουμε.Εγω θα ερχωμαι απο Πατρα.
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
670
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Θα πρότεινα συνάντηση 08:15 - 08:30 στο Σταθμό 14 και ολίγον μετά ..... βουρ !
Αυτονόητο ότι αν τελικά οι καιρικές συνθήκες εξελιχθούν σε ιδιαίτερα δυσμενείς θα το προσαρμόσουμε κάπως.

Smileys drinking beer Emoticon
Εντάξει ναι,θα είμαστε σε επικοινωνία
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Tι ωρα υπολογιζετε θα ειστε Μπραλο ,μηπως βρεθουμε.Εγω θα ερχωμαι απο Πατρα.
Λογικά το βλέπω να είμαστε κατά τις 12:30 +- κάτι ψιλά. Αν σε βολεύει σαν ώρα .....
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
αν δειτε στο χανι ενα κτμ 1090r ,παρκαρισμενο, θα ειμαι μεσα και θα πινω καφεδακι.

Εννοείς στη Γραβιά να υποθέσω. Οπότε να περάσουμε μέσα από το χωριό, καθώς η διαδρομή για Μπράλο είναι από τον περιφερειακό δρόμο.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

ΥΑΚΙΝΘΟΣ

new member
Δημοσιεύσεις
229
Μοτοσυκλέτα
ADV 350
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
Ν.ΔΥΤΙΚΑ
Εννοείς στη Γραβιά να υποθέσω. Οπότε να περάσουμε μέσα από το χωριό, καθώς η διαδρομή για Μπράλο είναι από τον περιφερειακό δρόμο.
ΟΧΙ ,στο χανι Καρανασιου με τη SHELL που ειναι πανω στο δρομο.Στη ευθεια με Ελευθεροχωρι.
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
ΟΧΙ ,στο χανι Καρανασιου με τη SHELL που ειναι πανω στο δρομο.Στη ευθεια με Ελευθεροχωρι.
Μια χαρά. Πολύ πιο βολικό ! Βασικά στη shell είχα υπόψη να σου πω να βρεθούμε καθώς δεν γνώριζα ότι το μαγαζί λέγεται χάνι (δεν έχω κάτσει ποτέ). Οπότε κομπλέ, με το καλό να τα πούμε από κοντά την Παρασκευή.
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
"Αγγελε κοίτα και αυτή ,το είχαμε κάνει το 2017 σαφώς ωραιότερη από Λαμία και πάνω...
Ωραίο φίλε ! Μετά τη Μακρακώμη θα το έλεγα όντως πιο ενδιαφέρον !
Ο ενδοιασμός μου είναι πως πέρασα τη διαδρομή Καρδίτσα - Ρεντίνα - Φουρνά κλπ κλπ πριν 2 ΣΚ που είχα ανέβει στο γυναικοχώρι !!!!!
Μας βλέπω στο Μπράλο, όταν βρεθούμε όλοι και με το Γρηγόρη να το αποφασίζουμε ή τη μια η την άλλη διαδρομή ως ομάδα !
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ωραίο φίλε ! Μετά τη Μακρακώμη θα το έλεγα όντως πιο ενδιαφέρον !
Ο ενδοιασμός μου είναι πως πέρασα τη διαδρομή Καρδίτσα - Ρεντίνα - Φουρνά κλπ κλπ πριν 2 ΣΚ που είχα ανέβει στο γυναικοχώρι !!!!!
Μας βλέπω στο Μπράλο, όταν βρεθούμε όλοι και με το Γρηγόρη να το αποφασίζουμε ή τη μια η την άλλη διαδρομή ως ομάδα !
Είναι χαοτική η διαφορά της διαδρομής σε ομορφιά
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.667
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Παιδιά για όποιον δεν το είδε στο τόπικ της συνάντησης, δεν θα μπορέσω να ανέβω την Παρασκευή καθώς είμαι κατά πάσα πιθανότητα γριπιασμένος και θα κολλήσω άπαντες στο καταφύγιο ......

Αν είμαι καλύτερα, ίσως το τολμήσω το Σάββατο, με διαμονή σε ξενώνα όμως.
Απολογούμαι για το μπέρδεμα .........
 
Τελευταία επεξεργασία:

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
670
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Παιδιά για όποιον δεν το είδε στο τόπικ της συνάντησης, δεν θα μπορέσω να ανέβω την Παρασκευή καθώς είμαι κατά πάσα πιθανότητα γριπιασμένος και θα κολλήσω άπαντες στο καταφύγιο ......

Αν είμαι καλύτερα, ίσως το τολμήσω το Σάββατο, με διαμονή σε ξενώνα όμως.
Απολογούμε για το μπέρδεμα .........
Περαστικά λοιπόν φίλε μου και γρήγορη ανάρρωση
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.829
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Από όσους είχατε δηλώσει ότι θα κινηθείτε με τον Άγγελο θα το αναλάβει κάποιος να το συντονίσει και να το προχωρήσει ή θα κινηθείτε με την αρχική πρόταση;
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.829
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Θα αφησουμε το θεμα αυτο ανοιχτο μεχρι σημερα το βραδυ.
Αν δεν προκυψουν απαντησεις που να προχωρουν την προταση αυτη, θα κλειδωθει το παρον και θα ισχυει οτι θα υπαρχει στο νημα της μαζωξης.

ΕΔΩ
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom