Είναι τα μεγάλα scooter μοτοσυκλέτες;

Ειναι ;

  • Ναι ,ειναι μοτοσυκλετες

    Ψήφοι: 9 50,0%
  • Οχι ,δεν είναι μοτοσυκλετες

    Ψήφοι: 9 50,0%

  • Σύνολο ψηφοφόρων:
    18

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.188
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
ο Δασκαλος με το Μπιστόλι............. ααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Γελά, αλλά αν ήξερες τι μπούλινγκ έφαγα! Μόνο ο Δάσκαλος με το πιστόλι και ο Γιατρός με το Σουτιέν με βοήθησαν να μάθω πράγματα για τα σφούχτερ που με ενδιέφεραν!
Φοβάμαι πως αν μιλήσω παραπάνω κινδυνεύει η υγεία μου, αλλά θα πω λίγα...Hammer Smash
-Ενα μέλος με έστειλε φώτο στα πμ με μια τουαλέτα με ροδάκια και μου είπε κωλοτάξιδη
-Ενα αλλο μέλος με έπαιρνε τηλέφωνο το βράδυ και βαριανάσανε και έλεγε : Τι σου κάνω μάνα μου; Σκούτερ σου κάνω! Πάρε σκουτερ να γουσταρουμε!
-Ενας άλλος μου έστειλε με το ταχυδρομείο τάπα για την μπανιέρα για τα καλορίζικα
-Φωτο με κουβερτούλες του παππού για τα πόδια , μέχρι με βοηθητικές ρόδες, μέχρι πλεχτο χέλο κιτυ για να μην κρυώνει το σφούχτερ...

χαμός....

κύριε αντμιν μου....πολύ μπούλη μου κάνανε!:(

Μόνο ο Δάσκαλος και ο Γιατρός βοηθήσανε την κατάσταση!
Άξιοι!
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Γελά, αλλά αν ήξερες τι μπούλινγκ έφαγα! Μόνο ο Δάσκαλος με το πιστόλι και ο Γιατρός με το Σουτιέν με βοήθησαν να μάθω πράγματα για τα σφούχτερ που με ενδιέφεραν!
Φοβάμαι πως αν μιλήσω παραπάνω κινδυνεύει η υγεία μου, αλλά θα πω λίγα...Hammer Smash
-Ενα μέλος με έστειλε φώτο στα πμ με μια τουαλέτα με ροδάκια και μου είπε κωλοτάξιδη
-Ενα αλλο μέλος με έπαιρνε τηλέφωνο το βράδυ και βαριανάσανε και έλεγε : Τι σου κάνω μάνα μου; Σκούτερ σου κάνω! Πάρε σκουτερ να γουσταρουμε!
-Ενας άλλος μου έστειλε με το ταχυδρομείο τάπα για την μπανιέρα για τα καλορίζικα
-Φωτο με κουβερτούλες του παππού για τα πόδια , μέχρι με βοηθητικές ρόδες, μέχρι πλεχτο χέλο κιτυ για να μην κρυώνει το σφούχτερ...

χαμός....

κύριε αντμιν μου....πολύ μπούλη μου κάνανε!:(

Μόνο ο Δάσκαλος και ο Γιατρός βοηθήσανε την κατάσταση!
Άξιοι!
Σ'αγαπαμε αφού,οι άλλοι είναι αλήτες....



Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.296
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
ο Δασκαλος με το Μπιστόλι............. ααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Νομιζω λιιιιιιιγο καλυτερο απ το....Ο δεσποτας με το περιπτερο!!!!!!!!DancingDancing
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Νομιζω λιιιιιιιγο καλυτερο απ το....Ο δεσποτας με το περιπτερο!!!!!!!!DancingDancing
Ωωω τι του'πε... Ξύλο στο μεγάλο διάλειμμα!


Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.296
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Τελικά θα μιλήσουμε για τα σκούτερ σε σχέση με τις μηχανές;
Περιμενουμε τα γραφομενα σου με ανυπομονησια!!
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Περιμενουμε τα γραφομενα σου με ανυπομονησια!!
Έχετε άποψη χωρίς να έχετε οδηγήσει ρε και κάνετε και υποδείξεις ...Στα διαλα...
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.296
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Έχετε άποψη χωρίς να έχετε οδηγήσει ρε και κάνετε και υποδείξεις ...Στα διαλα...
αν αναφερεσε σε μενα εχεις λαθος!! εχω οδηγησει καμποσα,κι ημουν κατοχος γι αρκετο καιρο!!!
|
Επισης αν μου ξαναπεις στα διαλα...θα παω απο περιεργεια Μανο μουυυυυυυυ!!!!!!!!!
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.338
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
..... τωρα , μετα την εκτενη αναλυση του σκουτερ , θα επρεπε εμεις οι ... επισημα διαπιστευμενοι αναλυτες , να ορισουμε και το παρακατω οχημα σε ποιο συνομοταξια ανηκει
.....και βασικα σε ποιους απευθυνεται , εχω πραγματικα απορια ....! cdefghigi

afieroma_3troxa_4.jpg
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.470
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Το έπαιρνα αν ήμουν Αθήνα.
Τέρμα πρακτικο ,μια κουβέρτα το χειμώνα και ένα αδιάβροχο από πάνω κι ασ’τους άλλους να μποτιλιαρονται .
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
..... τωρα , μετα την εκτενη αναλυση του σκουτερ , θα επρεπε εμεις οι ... επισημα διαπιστευμενοι αναλυτες , να ορισουμε και το παρακατω οχημα σε ποιο συνομοταξια ανηκει
.....και βασικα σε ποιους απευθυνεται , εχω πραγματικα απορια ....! cdefghigi

View attachment 14758
Της υπηρέτριας ρε Στέλιο, τι δεν καταλαβαίνουμε;
Αυτό το σκούτερ, τι σχέση έχει με το παραπάνω;

 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.338
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
...........Αυτό το σκούτερ, τι σχέση έχει με το παραπάνω;..........

.......... τι εννοεις τι σχεση εχει ?........ για πες ...... cdefghigcdefghig
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
..... τωρα , μετα την εκτενη αναλυση του σκουτερ , θα επρεπε εμεις οι ... επισημα διαπιστευμενοι αναλυτες , να ορισουμε και το παρακατω οχημα σε ποιο συνομοταξια ανηκει
.....και βασικα σε ποιους απευθυνεται , εχω πραγματικα απορια ....! cdefghigi

View attachment 14758

Στην κατηγορία που ανήκουν τα τρίκυκλα.
Στο παρόν νήμα αναλύθηκε πχ απο κάποιους πως για να είναι μοτο πρέπει να έχει ταχύτητες, ή να έχει ντεπόζιτο κάτω απο τα πόδια τους κλπ. Για εμένα για να είναι μοτοσυκλέτα πρέπει να έχει κινητήρα, τιμόνι και να ισορροπεί σε δύο ρόδες ενώ κάθεσαι. Τα τρίκυκλα είναι κάτι ξεχωριστό. Και για αυτό ορισμένα της κατηγορίας δεν οδηγούνται με δίπλωμα μοτοσυκλέτας αλλά αυτοκινήτου (έχει να κάνει με την απόσταση των μπροστινών τροχών μεταξύ τους).

Απο εκει και πέρα ο εδώ αντιπρόσωπος της Piaggio είχε φέρει το πρώτο MP3 που είχε βγει πριν καμιά δεκαριά+ χρόνια και το είχε τεστ ride και το οδήγησα.

Εντυπώσεις

+μαγικό χαλί
+δεν έπεφτε με τίποτα ακόμη και σε ταχύτητες των 5 χλμ μπορούσες να κρεμαστείς απο το τιμόνι και να στριψεις στην μέγιστη κλίση της μοτο σε κλειστή στροφή
+ανετότατο
+δεν καταλάβαινες τις ανωμαλίες του δρόμου εκτός και αν ήταν μεσαίου και άνω βαθμού και έσκαγες και με τις δύο μπροστά ρόδες. Αλλιώς η ρόδα που έμενε σε επαφή με το έδαφος απόσβαινε την ένταση της ανωμαλίας (ο κάθε τροχός είχε ξεχωριστή ανάρτηση)

- αργό του θανατά! Δοκίμασα το 250 και ήταν πιο αργό απο 125άρι
- εξαιρετικά βαριά αίσθηση τιμονιού. Καμία σχέση με μοτοσυκλέτα


και τέλος απο ότι μου ειπε η αντιπρόσωπος στην περιοχή έκαιγε αρκετά (λόγο βάρους λογικά)
 
Τελευταία επεξεργασία:

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
.......... τι εννοεις τι σχεση εχει ?........ για πες ...... cdefghigcdefghig
Το εικονογραφόμενο στρίβει καλύτερα από Ducati, το τρικυκλο είναι οδηγος για τυφλούς, τι ναι;
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Στην κατηγορία που ανήκουν τα τρίκυκλα.
Στο παρόν νήμα αναλύθηκε πχ απο κάποιους πως για να είναι μοτο πρέπει να έχει ταχύτητες, ή να έχει ντεπόζιτο κάτω απο τα πόδια τους κλπ. Για εμένα για να είναι μοτοσυκλέτα πρέπει να έχει κινητήρα, τιμόνι και να ισορροπεί σε δύο ρόδες. Τα τρίκυκλα είναι κάτι ξεχωριστό. Και για αυτό ορισμένα της κατηγορίας δεν οδηγούνται με δίπλωμα μοτοσυκλέτας αλλά αυτοκινήτου (έχει να κάνει με την απόσταση των μπροστινών τροχών μεταξύ τους).

Απο εκει και πέρα ο εδώ αντιπρόσωπος της Piaggio είχε φέρει το πρώτο MP3 που είχε βγει πριν καμιά δεκαριά+ χρόνια και το είχε τεστ ride και το οδήγησα.

Εντυπώσεις

+μαγικό χαλί
+δεν έπεφτε με τίποτα ακόμη και σε ταχύτητες των 5 χλμ μπορούσες να κρεμαστείς απο το τιμόνι και να στριψεις στην μέγιστη κλίση της μοτο σε κλειστή στροφή
+ανετότατο
+δεν καταλάβαινες τις ανωμαλίες του δρόμου εκτός και αν ήταν μεσαίου και άνω βαθμού και έσκαγες και με τις δύο μπροστά ρόδες. Αλλιώς η ρόδα που έμενε σε επαφή με το έδαφος απόσβαινε την ένταση της ανωμαλίας (ο κάθε τροχός είχε ξεχωριστή ανάρτηση)

- αργό του θανατά! Δοκίμασα το 250 και ήταν πιο αργό απο 125άρι
- εξαιρετικά βαριά αίσθηση τιμονιού. Καμία σχέση με μοτοσυκλέτα


και τέλος απο ότι μου ειπε η αντιπρόσωπος στην περιοχή έκαιγε αρκετά (λόγο βάρους λογικά)
Εχω κανει test ride το Niken τι λέτε ρε;
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εχω κανει test ride το Niken τι λέτε ρε;
Λέμε αυτά που ίσχυαν πριν 15 χρόνια. Εγώ τουλάχιστον αυτό λέω και το γράφω κιόλας

Που να βρουμε ΝΙΚΕΝ των 16000 ευρώ ρε θείο για τεστ ride;
Κι αν δεν είχαν κάνει και άλματα μέσα σε μια 15ετία θα την είχαν καταργήσει την κατηγορία.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.181
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Λέμε αυτά που ίσχυαν πριν 15 χρόνια. Εγώ τουλάχιστον αυτό λέω και το γράφω κιόλας

Που να βρουμε ΝΙΚΕΝ των 16000 ευρώ ρε θείο για τεστ ride;
Κι αν δεν είχαν κάνει και άλματα μέσα σε μια 15ετία θα την είχαν καταργήσει την κατηγορία.
@ekos Εσύ; Βγές δαίμονα από το σωμα του Αποστόλη.... RollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
 
Top Bottom