Γνώμες για κράνος

User K

new member
Δημοσιεύσεις
0
Όταν κάποιος αγοράζει ένα κράνος δεν πληρώνει μόνο το κράνος αλλά ενδεχομένως και τη διαφήμιση που κάνουν διάφοροι αναβάτες σ αυτό αλλά ΚΑΙ.... τα γραφικά.
Για αυτό την επόμενη χρόνια που ο αναβάτης αλλάξει γραφικά το κράνος πάει στις ... ευκαιρίες.
Φυσικά ένα όμορφο κράνος θα προτιμηθεί από ένα ανούσιο μονόχρωμο. (και θα πληρωθεί)
Η τιμή λοιπόν δεν είναι πάντα ανάλογη της προστασίας. Παίζουν κι άλλα πράγματα ρόλο.
Α κάτι ακόμα οι τεράστιες διαφορές που δείχνουν τα τεστ δεν είναι πραγματικές στην κανονική ζωής.
Άμα σκάσεις με 50 σ ένα ντοίχο θα πεθάνεις ότι κι αν φοράς.
Διαφορά μπορεί να έχει το 33χλμ με το 36μλκ πχ Αλλά στο στούκο το γερό δεν σε σώζει τίποτα.

υγ
δεν λέω πάρτε φτηνά κράνη (από το λιντλ ξέρω γω) αλλά ψάξτε το πριν τα σκάσετε για τη ρέπλικα το Χ αγωνιάρη
ή το χάρτη του άιλ οφ μαν ή την υδρόγειο του ταξιδευτή....
Στο κάτω κάτω όταν το φοράς δεν το βλέπεις εσύ αλλά οι άλλοι.
Άρα?
 

Meni0s

new member
Δημοσιεύσεις
75
Ηλικία
44
Όνομα
Μάνθος Μ.
Προσωπικά και εμένα τα γραφικά πλεον με αφήνουν παγερά αδιάφορο. Προτιμώ τα μονόχρωμα και κυρίως το λευκό για με βλέπουν οι οδηγοί σε συνθήκες μειωμένης ορατότητας και το βράδυ.
Άνεση,ασφάλεια,βάρος,ποιότητα κατασκευης είναι τα κριτήρια που κοιτάζω πρώτα.
 

jtnakos

member
Δημοσιεύσεις
1.876
Ηλικία
46
Περιοχή
Σάμπως ξέρω; Σιάτιστα- Πτολεμαΐδα- Γιάννενα
Μοτοσυκλέτα
Fiat Punto Adve
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Πτολεμαΐδα
Σίγουρα το επόμενο που θα πάρω θα είναι φωσφοριζε

Παλιότερα είχε πέσει στην αντίληψή μου ένα κράνος πολύ γνωστής μάρκας ή shoei ή schuberth αν θυμούμαι καλά το οποίο είχε λευκό- ασημί σχέδια πολύ ανοιχτόχρωμο που το βράδυ ακόμα και στο αμυδρό φως ήταν σαν ανακλαστικά των μπουφάν τόσο έντονο

Όσο και να το έψαξα δεν το βρήκα σε σάιτ μιας και δεν θυμάμαι ποιο ήταν ,πληροφοριακά θα πέρασαν καμία 10ρια Χρόνια από τοτες
 

jtnakos

member
Δημοσιεύσεις
1.876
Ηλικία
46
Περιοχή
Σάμπως ξέρω; Σιάτιστα- Πτολεμαΐδα- Γιάννενα
Μοτοσυκλέτα
Fiat Punto Adve
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Πτολεμαΐδα
Ύστερα θα μου άρεσε ένα με ανθρακονηματα πολύ ελαφρύ αλλά σε ανοιχτά χρώματα να φαίνομαι από μακριά, καμία προτίμηση σε χρώμα συγκεκριμένο ή σχέδιο γιατί την τελευταία φορά που τα κοίταξα αυτά και το πλερωκα και αδρά μου το κλέψανε στο Βελιγράδι
 

Gouky

new member
Δημοσιεύσεις
32
Ηλικία
37
Όνομα
Γιάννης
@jtnakos schuberth λογικα ηταν. Εχουν αυτο το ανοιχτο ασημι στα μαξιλαρακια καθως και το λογοτυπο μετατρεποντας το στο καλυτερο ετεροφωτο κρανος που εχω δει. Καπου πρεπει να παιζει και μια φωτογραφια αλλα αντε βρες την. Εντυπωσιακο πραγματικα.
 
Top Bottom