Βοήθεια για αγορά πρώτης μηχανής(Cfmoto)

Cazad0r

new member
Δημοσιεύσεις
3
Ηλικία
25
Όνομα
thanasis
Καλησπέρα στην παρέα,σε λιγο καίρο θα βγάλω δίπλωμα Α2 και είπα να κάνω μια έρευνα αγοράς καθώς σε λίγους μήνες σκέφτομαι να πάρω την πρώτη μου μηχανή(καινούργια κατα προτίμηση).Η CFmoto 250nk μου κίνησε το ενδιαφέρον και πιστεύω ότι είναι μια κάλη μήχανη και vfm για να ξεκινήσει κάποιος.Το πρόβλημα είναι ότι απ όσο εχω προσέξει στην πόλη(Ξάνθη) μου δεν ύπαρχει κάποιος επίσημος πωλητής -αντιπρόσωπος και θα ήθελα να ρωτήσω αν προβώ σε αυτή την αγόρα(από άλλη πόλη) που θα κάνω τα σέρβις τις μοτοσυκλέτας; Μήπως να κοιτάξω για κάποια άλλη μηχανή; Έχω στο μάτι μου αλλες δυο μηχανές οι οποίες είναι αυτές: Daytona Zontes 155G,Suzuki GSX250R,Benelli BN251S
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Πάρε Τ310. Αποδείχτηκε σε γενικές γραμμές αξιόπιστο, έχει γκάζι, έχει καλή αντιπροσωπεία και μεγάλο δίκτυο αντιπροσώπων. Αν δεν σου αρέσει το ον οφ στυλ βγαίνει και σε στρητ παραλλαγές.
Εναλλακτικά BN251 για περίπου τους ίδιους λόγους. Βέβαια περπάτησε πολύ λιγότερο.

Τα CF Moto στα χαρτιά είναι πολύ καλά, αλλά χωρίς δυνατή αντιπροσωπεία δυσκολεύουν τα πράγματα.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Παρε τηλεφωνο στα κεντρικα και ρωτα αν υπαρχει αντιπροσωπος στην περιοχη σου. http://www.motostuff.gr/ Τωρα στηνουν το δικτυο και ισως να υπαρχει και να μη το ξερεις.

Κατα τ αλλα καλη επιλογη το μικρο της cf αλλα καλο θα ηταν να το οδηγησεις πριν προχωρησεις σε αγορα.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.175
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
πριν παρεις οτιδηποτε καλο θα ηταν να το βολταρεις πρωτα απ αυτο που θα κατεβεις με το πιο μεγαλο χαμόγελο τσιμπα το
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Να σου πώ μία σκέψη που έχω; Δεδομένου ότι σίγουρα σε αυτή την φάση, η μηχανή που θα πάρεις θα είναι "μεταβατική" γιαυτό πάρε κάποια πιό εμπορική, που δεν θα την παντρευτείς και όταν την πουλήσεις θα χάσεις όσο το δυνατόν λιγότερα χρήματα, ποιές είναι αυτές οι μηχανές; Οι Ιαπωνέζικες - Ευρωπαϊκές, αν παίξεις τελικά με Κίνα Κοίτα πρώτα BENELLI,μετά ZONTES και μετά τις υπόλοιπες...
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Θα μπορούσες να μας πεις το ποσό που σκέφτεσαι να διαθέσεις;

Επίσης όταν λες πρώτη,εννοείς ότι έχεις μηδενική εμπειρία από δίτροχο;
 

Cazad0r

new member
Δημοσιεύσεις
3
Ηλικία
25
Όνομα
thanasis
Θα μπορούσες να μας πεις το ποσό που σκέφτεσαι να διαθέσεις;

Επίσης όταν λες πρώτη,εννοείς ότι έχεις μηδενική εμπειρία από δίτροχο;
Μέχρι 3500€,εμπειρία έχω μόνο από παπάκι.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom