Ανέκδοτα

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Ο παρακάτω διάλογος μεταξύ Αμερικανών και Ισπανών λέγεται ότι είναι πραγματικός, σύμφωνα με αυτούς που τον δημοσιοποίησαν, και καταγράφτηκε από το κανάλι 106 (Finisterra/ Galicia) των Θαλάσσιων Επικοινωνιών.
Ισπανοί: Εδώ Α-835, για να αποφύγετε την σύγκρουση παρακαλώ αλλάξτε την πορεία σας 15 μοίρες βόρεια. Αυτή τη στιγμή βρίσκεστε 25 ναυτικά μίλια μακριά και κατευθύνεστε ακριβώς κατά πάνω μας....
Αμερικανοί : Αλλάξτε εσείς την πορεία σας 15 μοίρες νότια.
Ισπανοί : Αρνητικόν! Επαναλαμβάνω, αλλάξτε πορεία 15 μοίρες βόρεια.
Αμερικανοί : Σας ομιλεί ο πλοίαρχος σκάφους των ΗΠΑ, αλλάξτε πάραυτα την πορεία σας 15 μοίρες νότια.
Ισπανοί: Την υπόδειξή σας δεν την βρίσκουμε ούτε λογική ούτε εφικτή. Εάν δεν θέλετε να προσκρούσετε επάνω μας, αλλάξτε την πορεία σας 15 μοίρες βόρεια.
Αμερικανοί: (Με υψωμένη φωνή) Σας ομιλεί ο πλοίαρχος Richard James Howard του σκάφους USS Montana του δεύτερου σε μέγεθος αεροπλανοφόρου του στόλου των ΗΠΑ. Έχουμε μαζί μας δυο αντιτορπιλικά, καταδιωκτικό αεροσκάφος και τέσσερα υποβρύχια. Επιπλέον έχουμε την υποστήριξη καταδρομικών. Δεν κάνω ΥΠΟΔΕΙΞΗ αλλά σας ΔΙΑΤΑΣΣΩ! Αλλάξτε πορεία 15 μοίρες νότια, σε αντίθετη περίπτωση θα προβούμε σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες για την ασφάλεια του στόλου μας. Πάραυτα τσακιστείτε και αλλάξτε πορεία!
Ισπανοί: Σας ομιλεί ο Juan Manuel Salas Alcantara, εδώ είμαστε δυο άτομα. Έχουμε μαζί μας ένα σκύλο, το βραδινό μας φαγητό, δυο μπουκάλια μπύρα και ένα καναρίνι. Το καναρίνι κοιμάται αυτήν την ώρα. Επιπλέον μας υποστηρίζει ο ραδιοφωνικός σταθμός Cadena Dial de La Coruna. Σας ομιλούμε από τον φάρο με αριθμό Α-853 των ισπανικών ακτών Finisterra Galicia και σας γνωστοποιούμε ότι δεν έχουμε πρόθεση να μετακινηθούμε. Δεν έχουμε ιδέα αν είμαστε ο μεγαλύτερος ή ο μικρότερος φάρος των Ισπανικών ακτών. Μπορείτε να προβείτε σε όλες τις γ....... απαραίτητες ενέργειες για την ασφάλεια του γ...... σκάφους σας που σας επαναλαμβάνω κατευθύνεστε ολοταχώς προς τις βραχώδεις ακτές μας. Αλλά και πάλι επιμένουμε και σας υποδεικνύουμε να αλλάξετε την πορεία σας 15 μοίρες βόρεια.
Αμερικανοί : OK. Κατανοητό, ευχαριστούμε.

Κλασικοί Αμερικανοί!!! Rolling
Σαν το άλλο, που έφαγαν πόσα χρόνια σε μελέτες και χρήμα για να φτιάξουν στυλό να γράφει στο διάστημα με μηδενική βαρύτητα!!
Και όταν το είπαν στους Ρώσους εκείνοι τους λένε
Ααα εμείς γράφουμε με μολύβι!!!! RollingRolling
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ααα εμείς γράφουμε με μολύβι!!!! RollingRolling
Είναι μπρουταλ οι Ρώσοι, αλλά αξιόπιστοι σε ότι φτιάχνουν. Βλέπε το οπλοστάσιο τους!



Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Είναι μπρουταλ οι Ρώσοι, αλλά αξιόπιστοι σε ότι φτιάχνουν. Βλέπε το οπλοστάσιο τους!



Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
pwrqAw0vkOAamaSScpJCks6571p6dqJjCLT3xWhIwjk.jpg
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
για όπλα μιλούσα αλητάκο,όχι για αυτοκίνητα και μοτοσακο τους!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είναι πιστόλι το 2105!!! abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.404
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Όλοι σκιάζονταν μη κοπανίσουν σε Lada 2105 ή Volvo 245.
Πολύ κλαμα,ειδικά με το Volvo που ήταν τανκς.
Και άμα ήταν και με αμερικάνικες προδιαγραφές εκεί να δεις τρόμο!!!
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.279
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Σεφερλή ρε μλκ; Really?

... εγω ηθελα να βοηθησω τον φιλο μου τον Ω .... που εχει προβλημα αρθρωσεως σε καποια ....επιθετα..... και μιλαει με συμφραζομενα .....! abcdefghgk

 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
... εγω ηθελα να βοηθησω τον φιλο μου τον Ω .... που εχει προβλημα αρθρωσεως σε καποια ....επιθετα..... και μιλαει με συμφραζομενα .....! abcdefghgk

RollingRollingRollingRollingRolling
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Πουλάκια μου, δεν σας έχω 1 αλλά 2!!! Πιάστε κουβέρτες, θα βγάλει λίγο ψύχρα...

Το λοιπόν, είναι ένας τύπος φρεσκοχωρισμένος και θέλει να βγει έξω να τα πιει. Πάει σε ένα μπαράκι, κάθεται πίνει το ποτό του. Κοιτάει τυχαία αριστερά βλέπει μια πανέμορφη ξανθιά να τον κοζάρει. Τρελένεται ο τύπος, ήτανε η πιο όμορφη γυναίκα που είχε δει ποτέ στην ζωή του. Υπέροχο ξανθό μακρύ μαλλί, υπέροχο στήθος, απίστευτος πισινός, καταγάλανα μάτια, σαν άγγελος ήτανε. Πριν καν το καταλάβει ο φίλος μας, αυτή είχε κάτσει ήδη δίπλα του
- Τι κάνει ένα όμορφο αντράκι μόνο του εδω πέρα;
- Ε να, βγήκα να τα πιω
- Φαίνεσαι λίγο μ*****τός, θες να περάσουμε καλά;

Δεν πρόλαβε να απαντήσει καν τον αρπάζει απο το χέρι και μέσα σε 10 λεπτά βρισκόντουσταν σπίτι της κοπέλας. Πιάνονται λοιπόν, γδύνονται και αρχίζουνε και το κάνουνε παθιασμένα στο χαλί μπροστά απο το τζάκι. Καθώς προχωρούσε η όλη φάση αρχίσανε να πετάνε! Δεν πίστευε στα μάτια του ο φίλος μας, αλλά παρόλα αυτά το συνεχίσανε, και πετούσανε και πετούσανε μέσα στο σπίτι.

Τελικά στην στιγμή της κορύφωσης και των δυο τους προσγειώνονται σαν πούπουλο πάλι στο χαλάκι μπροστά απο το τζάκι

- Σου άρεσε νεαρέ;
- Ν..ν..ναι, αλλά ποια είσαι;
- Εγω;
- Ναι
- Είμαι το μ**ι που σε πέταγε!



Και σας έχω και 2ο!

Πάλι σε μπαράκι λοιπόν βρίσκεται ο φίλος μας, πάλι να τα πιει. Τον πλησιάζει λοιπόν μια γυναίκα κοντά στα 50 και τον ρωτάει "Έχεις πάει ποτέ με μαμά;" σκαλώνει ο φίλος μας λοιπόν, την τσεκάρει απο την κορυφή ως τα νυχία, καλή φαίνεται σκέφτεται και απαντάει "Οχι αλλά θέλω να δοκιμάσω". Τον παίρνει λοιπόν η τύπισσα αυτή τον πάει σπίτι της. Μπαίνουνε μέσα και τον ρωτάει "Λοιπόν είσαι έτοιμος;" γνέθει καταφατικά αυτός. Φωνάζει η γυναίκα "Ελά μαμά, ξύπνα σου βρήκα άντρα!"
 

User S-T

well know member
Δημοσιεύσεις
3.640
Πρόσφατο στο Λιμενικό ταμείο Ραφήνας. Πάμε με έναν φίλο που έχει ιστιοφόρο μηκους 10 μέτρων και βάθους καρίνας 2 μέτρων. Ζητάμε να μας πει τιμή ελιμενισμού η κοπελιά πίσω από τον γκισέ. Μας λέει <<επειδή είμαι καινούρια να ρωτήσω τον προϊστάμενο>>.

Σηκώνει το τηλέφωνο και του λέει: Κύριε προϊστάμενε ένα σκάφος μήκους 2 μέτρων και βάθους 10 μέτρων πόσο πληρώνει λιμενικά?....... Σε 20" ήρθε ο προϊστάμενος εκεί. Μας κοιτάει, εμείς ψιλογελάμε, κοιτάει και την Μαρία, και της λέει. <<Μαράκι σκάφος που να ταξιδεύει βουλιαγμένο με την πλώρη κατά τον ουρανό, δεν έχω ξαναδεί>> Πέσαμε κάτω από τα γέλια όλοι όσοι είμασταν μέσα στον χώρο εκείνη την στιγμή.



Θα μπορούσε να είναι και ανέκδοτο.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Στέλιο ξανθό ήταν το Μαράκι;;
Ε,δεν την έψαξε κιόλας να δει αν είναι "ξανθό"....

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Έχεις πέσει στο βούρκο της ακολασίας... Joy

Σε πήραν μαζί τους οι "γραμματιζούμενοι" του φόρουμ.
cdefghi
Τον έκανα σαν τα μούτρα μου....

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom