Είμαστε τελείως βλάχοι.

leto

new member
Δημοσιεύσεις
66
Ηλικία
44
Περιοχή
Αττική
Μοτοσυκλέτα
Brixton crossfire 500
Όνομα
Βασίλης
Παρκάρω το μηχανάκι κάτω απο τη δουλειά σήμερα. Κάποια στιγμή χτυπάει ο συναγερμός, κατεβαίνω, είναι μια κυρία με το αμάξι που έχει παρκάρει πίσω μου και με έχει χτυπήσει στην πινακίδα, την έχει στραβώσει μαζί με τη βάση.
"Κυρία μου με τρακάρατε"
"Εγώ? Οχι δεν σε τράκαρα"
"Κυρία τον συναγερμό τον ακούσατε?"
"Ναι αλλά δεν ξέρω απο που είναι."
"Θα με τρελάνετε? Με χτυπήσατε σας λέω, ορίστε."
"Που ξέρω οτι σε χτύπησα εγώ? Δεν σε χτύπησα, δεν υπάρχει χρώμα στην πινακίδα"
"Κάθίστε να το ψάξουμε να δούμε."
"Δεν έχω χρόνο για τέτοια, δεν μου αρέσει όπως μου μιλάς, επειδή είμαι γυναίκα και εσύ άντρας".
Σηκώθηκε και έφυγε.

Γαμώ την τρέλα μου μέσα δεν είναι η πινακίδα, δεν είναι η βάση, τα φέρνεις με λίγο ίσιωμα αλλά αυτό που κάνουν τη *****ία και είναι φως φανάρι και δεν το παραδέχονται με βγάζει έξω απο τα ρούχα μου. Ανεύθυνοι σε όλα τους.

Εχω σκάσει με τέτοιες γυφτοσυμπεριφορές.
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.647
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Παρκάρω το μηχανάκι κάτω απο τη δουλειά σήμερα. Κάποια στιγμή χτυπάει ο συναγερμός, κατεβαίνω, είναι μια κυρία με το αμάξι που έχει παρκάρει πίσω μου και με έχει χτυπήσει στην πινακίδα, την έχει στραβώσει μαζί με τη βάση.
"Κυρία μου με τρακάρατε"
"Εγώ? Οχι δεν σε τράκαρα"
"Κυρία τον συναγερμό τον ακούσατε?"
"Ναι αλλά δεν ξέρω απο που είναι."
"Θα με τρελάνετε? Με χτυπήσατε σας λέω, ορίστε."
"Που ξέρω οτι σε χτύπησα εγώ? Δεν σε χτύπησα, δεν υπάρχει χρώμα στην πινακίδα"
"Κάθίστε να το ψάξουμε να δούμε."
"Δεν έχω χρόνο για τέτοια, δεν μου αρέσει όπως μου μιλάς, επειδή είμαι γυναίκα και εσύ άντρας".
Σηκώθηκε και έφυγε.

Γαμώ την τρέλα μου μέσα δεν είναι η πινακίδα, δεν είναι η βάση, τα φέρνεις με λίγο ίσιωμα αλλά αυτό που κάνουν τη *****ία και είναι φως φανάρι και δεν το παραδέχονται με βγάζει έξω απο τα ρούχα μου. Ανεύθυνοι σε όλα τους.

Εχω σκάσει με τέτοιες γυφτοσυμπεριφορές.
Δεν ειναι γυφτοσυμπεριφορα.ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΟΡΘΟΤΗΣ λεγεται.Η μοδα της εποχης.Παλι καλα που δεν σε κατηγγειλε για ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ.Tooth
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Παρκάρω το μηχανάκι κάτω απο τη δουλειά σήμερα. Κάποια στιγμή χτυπάει ο συναγερμός, κατεβαίνω, είναι μια κυρία με το αμάξι που έχει παρκάρει πίσω μου και με έχει χτυπήσει στην πινακίδα, την έχει στραβώσει μαζί με τη βάση.
"Κυρία μου με τρακάρατε"
"Εγώ? Οχι δεν σε τράκαρα"
"Κυρία τον συναγερμό τον ακούσατε?"
"Ναι αλλά δεν ξέρω απο που είναι."
"Θα με τρελάνετε? Με χτυπήσατε σας λέω, ορίστε."
"Που ξέρω οτι σε χτύπησα εγώ? Δεν σε χτύπησα, δεν υπάρχει χρώμα στην πινακίδα"
"Κάθίστε να το ψάξουμε να δούμε."
"Δεν έχω χρόνο για τέτοια, δεν μου αρέσει όπως μου μιλάς, επειδή είμαι γυναίκα και εσύ άντρας".
Σηκώθηκε και έφυγε.

Γαμώ την τρέλα μου μέσα δεν είναι η πινακίδα, δεν είναι η βάση, τα φέρνεις με λίγο ίσιωμα αλλά αυτό που κάνουν τη *****ία και είναι φως φανάρι και δεν το παραδέχονται με βγάζει έξω απο τα ρούχα μου. Ανεύθυνοι σε όλα τους.

Εχω σκάσει με τέτοιες γυφτοσυμπεριφορές.
Πινακίδα και τηλ την τροχαία .
Τελος
 

leto

new member
Δημοσιεύσεις
66
Ηλικία
44
Περιοχή
Αττική
Μοτοσυκλέτα
Brixton crossfire 500
Όνομα
Βασίλης
δεν της κανει τίποτα εσυ λες ετσι αυτή αλλιώς... μόνο με μαρτυρες
Εχω βγάλει φωτογραφίες και την ώρα που ήταν εκεί με το αμάξι της και όλα.
Η ίδια η τροχαία έρχεται για καταγραφή, με αυτό το χαρτί μετά πας να ζητήσεις τα δίκια σου. Δεν θα το προχωρήσω για μια πινακίδα (την έφερα με το χέρι, είναι λίγο σαν φύλλο γαλακτομπούρεκου τώρα βέβαια αλλά δε γαμεί) αλλά η συμπεριφορά της με εξόργισε.
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.647
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Εχω βγάλει φωτογραφίες και την ώρα που ήταν εκεί με το αμάξι της και όλα.
Η ίδια η τροχαία έρχεται για καταγραφή, με αυτό το χαρτί μετά πας να ζητήσεις τα δίκια σου. Δεν θα το προχωρήσω για μια πινακίδα (την έφερα με το χέρι, είναι λίγο σαν φύλλο γαλακτομπούρεκου τώρα βέβαια αλλά δε γαμεί) αλλά η συμπεριφορά της με εξόργισε.
Αν δεν εχεις φωτογραφησει ή βιντεοσκοπησει online την επαφη,και δεν υπαρχουν εμφανη σημαδια της επαφης,και ΔΕΝ εχεις μαρτυρες,ΔΕΝ μπορεις να κανεις τιποτα ΔΥΣΤΥΧΩΣ.Αν δε, το συνεχισεις με φωνες απειλες κλπ,θα βρεθεις σιδηροδεσμιος,επειδη ειναι γυναικα.ΑΣΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. (Γενικα σαν φαση μιλαω)
 
Τελευταία επεξεργασία:

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.278
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Με 'χει τύχει σταματημένος σε φανάρι ... " θέλεις να βγάλεις γκόμενα" με είπε ... όταν ζήτησα τα περαιτέρω...! Tooth
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Με 'χει τύχει σταματημένος σε φανάρι ... " θέλεις να βγάλεις γκόμενα με είπε" ... όταν ζήτησα τα περαιτέρω...! Tooth
Τελικα εβγαλες η τζαμπα εκανες μανουρα; Rolling



Ζουμε σε εναν κοσμο που ολοι λυνουν το ζωναρι τους για καυγα.Θελει σιδερενια νευρα για να μην σε μπουζουριασουν.
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.831
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Εμένα με χτύπησε ένας με το εταιρικό αυτοκίνητο από πίσω και σηκώθηκε και έφυγε…
Τον έχω βγάλει φωτογραφία και ακόμη τίποτα…!
Η ασφαλιστική λέει ότι ο ιδιοκτήτης του άλλου οχήματος δεν έχει αποδεχτεί το συμβάν οπότε και αυτοί δεν μπορούν με την σειρά τους να κάνουν κάτι!
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Κόσμος όρκ...

Και σκέψου πως αυτή η τύπισσα ψηφίζει...
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ανώμαλοι παντού ρπστμ Rolling
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Μου ήρθε φλασιά ανάλογο περιστατικό το καλοκαίρι του 2022 στο πρατήριο.

Τυπάς μπαίνει με τζιπάκι Ford (Maverick νομίζω?) με τα μπούνια στο μαγαζί, αλά pit stop. Καβαλάει την νησίδα, τσαλαπάτησε την μάνικα του υγραρερίου και κόντεψε να πέσει πάνω στην ίδια την αντλία.

Όταν του την είπε το αφεντικό, άρχισε να φωνάζει και φυσικά έφυγε με φόρα. Ούτε ένα συγνώμη, ούτε τίποτα....ναι μπορεί να κόντεψα να σου διαλύσω τα μηχανήματα και να δημιουργούσα μια δυνητικά επικίνδυνη κατάταση (για υγραέριο μιλάμε...) αλλά δεν φταίω ΚΑΘΟΛΟΥ! Δεν παίρνω ούτε το 1/4 μεριδίου της ευθύνης που έτρεχα σαν παλαβός!

Όχι, όχι, εμείς είχαμε κάνει λάθος που δεν βάλαμε τα μηχανήματα με 10μ απόσταση για να μην πέφτει ο κάθε κλόουν...ξεκάθαρα όχι αυτός.
 

Kornillios

new member
Δημοσιεύσεις
71
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Moto Guzzi V100 Mandello S
Όνομα
Βασίλης
Αν δεν εχεις φωτογραφησει ή βιντεοσκοπησει online την επαφη,και δεν υπαρχουν εμφανη σημαδια της επαφης,και ΔΕΝ εχεις μαρτυρες,ΔΕΝ μπορεις να κανεις τιποτα ΔΥΣΤΥΧΩΣ.Αν δε, το συνεχισεις με φωνες απειλες κλπ,θα βρεθεις σιδηροδεσμιος,επειδη ειναι γυναικα.ΑΣΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. (Γενικα σαν φαση μιλαω)

Η μοναδική εταιρεία που βρήκε τη λύση για αυτό το πρόβλημα είναι η Τεσλα με το sentry mode! Κανονικά πρέπει το εφαρμόσουν όλες οι μάρκες σε όλα τα όχηματα!
 

Kyriakos88

new member
Δημοσιεύσεις
14
Ηλικία
35
Περιοχή
Peristeri
Μοτοσυκλέτα
Vstrom 650
Όνομα
Kyriakos
Περιοχή
Περιστέρι
Τι να πω ρε φίλε, πραγματικά κάτι τέτοια γίνονται και σε φέρνουν στα όρια σου. Τραγικές καταστάσεις!
 

Lakisss

new member
Δημοσιεύσεις
50
Ηλικία
46
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Φτάνουμε Κυριακή μεσημέρι Λίμνη Ευβοίας για φαγητό. Το μέρος κατάμεστο, δεν υπήρχε καρέκλα και κόσμος περπατούσε παντού. Μετά από λίγα λεπτά κατέφθασαν και οι ορδές των βαρβάρων με τα γρήγορα -RR (gsxr, Hayabusa κτλ). Ντροπή ρε φίλε...μαρσαρίσματα με κόφτες δίπλα στον κόσμο, μπαντιλίκια και λοιπές καγκουριές. Ντράπηκα που οδηγούσα μοτοσυκλέτα. Γιατί όλο αυτό; Τι θέλουμε να αποδείξουμε;
 
Top Bottom